Ile trwa blokada na Instagramie_

Blokada profilu na Instagramie. Jak długo trwa?

4.4
(55)

Jeśli posiadasz konto na Instagramie — doskonale wiesz, co to jest blokada konta. Z pewnością spotkałeś się z treścią „Działanie zablokowane”. Dzieje się tak poprzez paragramy antyspamowe, które stosuje się do walki z botami. Osoby doświadczone w prowadzeniu kont na tej platformie wiedzą jak poradzić sobie z zaistniałym dylematem. Jeśli jesteś osobą początkującą, możesz napotkać małe problemy. Długość trwania blokady jest uzależniona od tego, z jakiego powodu to konto zostało zatrzymane. Są najróżniejsze przyczyny, o różnej skali przewinienia. Jeśli zdarzyło Ci się to po raz pierwszy — nie martw się, ponieważ Twoje konto będzie wyłączone na okres nie dłuższy niż 24 h. Pojawiają się przypadki, gdzie jednak nie działa  przez tydzień, bądź nawet przez miesiąc. Przeczytaj ten poradnik i dowiedz się jak uporać się z tym z kłopotem.

Jakie rodzaje blokad wyróżniamy na Instagramie?

Istnieją blokady, które nie podają żadnej daty – oznacza to, że gdy zostaniesz poinformowany o zablokowaniu profilu, nie otrzymujesz daty jego zakończenia. To dobra wiadomość, bowiem można ją wtedy bardzo łatwo usunąć. Na samym początku wyjdź z aplikacji i zaloguj się ponownie. Czasem to wystarczy, ale gdy jednak nie działa, odinstaluj i ponownie zainstaluj oprogramowanie. Jednak może zdarzyć się tak, że żadna z tych czynności nie pomoże. Odczekaj kilka godzin. Kolejnym rodzajem jest blokada czasowa. Tym razem użytkownik jest poinformowany o czasie trwania przerwy z korzystania z konta. Wszystko to uzależnione jest od Twojego przewiewnia. Tu nie zrobisz nic. Pozostaje tylko cierpliwie czekać, aż administratorzy odblokują profil.

Kup lajki na instagram

Co musisz zrobić, aby Cię zablokowano?

Takich powodów jest sporo. Przedstawimy te uchybienia, które popełniane są najczęściej. Jeśli ukradłeś czyjś kontent, wykorzystujesz boty, zamieszczasz nieoprawne treści, czy w krótkim czasie jesteś szczególnie mocno aktywny poprzez zamieszanie postów, komentowanie bądź pewny, że będziesz miał niemałą przerwę od swojego Instagrama.

Niestosowne treści, a blokada konta na Instagramie

Inaczej rzecz ujmując to po prostu naruszenie praw autorskich. Wszelakie treści, które pojawią się na Twoim koncie, powinny być wykonane przez Ciebie. Jeśli udostępniasz czyjś post, czy zdjęcie powinieneś posiadać zgodę autora. Inaczej jest to plagiat. Czynność taka zostanie zgłoszona, a Twoje konto zablokowane. Dzieje się podobnie, gdy umieszczasz swoje nagie fotki, czy promujesz niestosowne zachowania. Algorytmy Instagrama nie przepuszczą takich działań.

Co w przypadku zbyt dużej aktywności?

Brzmi to dość banalnie, ale niestety to również powód do zablokowania profilu. Zbyt wielka częstotliwość wygląda tak, jak byśmy byli botami. Do tej kategorii należy doliczyć unfollow i nowe obserwacje. Najlepiej jet więc znać umiar i rozłożyć pewne czynności w czasie.

Metody na pozbycie się blokady.

Tak jak napisane zostało wcześniej, zależy to od rodzaju bana. Czasem wystarczy poczekać, bądź najprościej w świecie ponownie się zalogować. Nie jest to jednak gwarancja ekspresowego odzyskania konta. Jedno jest pewne, że jeśli już doszło do zdarzenia, wiedz, że algorytmy Cię obserwują.

Na co zwracać uwagę?

W Internecie znajdziesz wiele informacji opisujące ile lajków można dać w ciągu dnia na Instagramie, jak wiele kont dziennie możemy dodawać do obserwowanych tak, aby nie mieć przerwy z korzystania ze swojego profilu. Nie warto jednak się nimi sugerować i wierzyć do końca. Te wytyczne bardzo często się zmieniają. Niezaprzeczalne jest to, że osoby, które posiadają duży staż na Instagramie, mają większe pole do popisu. Historia konta również ma ogromne znaczenie. Jeśli już raz zostałeś zbanowany, wypada szczególnie uważać, by się to nie powtórzyło. Tak, więc czy już kiedyś i Tobie przytrafiła się taka sytuacja?

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba ocen: 55

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *