Czarny motyw instagrama. Dlaczego taki popularny_

Czarny motyw instagrama. Dlaczego taki popularny?

5
(2)

Czarne tło hitem Instagrama

Niedawno Instagram, który z roku na rok jest popularniejszy, wprowadził coś dla osób lubujących się w ciemnych barwach, a mianowicie możliwość zmiany z jasnego tła na ciemny. Od teraz twój Instagram może mieć twoją ulubioną ciemną barwę.

Dlaczego czarne tło jest coraz popularniejsze?

Zapewne większość osób zadaje sobie pytanie, dlaczego czarne tło jest coraz popularniejsze? Otóż za sprawą popularności tej opcji stoją wszyscy, którym biały motyw powoli zaczął przeszkadzać lub zwyczajnie się znudził. Kto by nie chciał mieć dodatku w swoim telefonie w postaci czarnego motywu na aplikacji, która zabija waszą nudę i dostarcza zapewne masę informacji oraz inspiracji. Obecnie z czarnego motywu korzystają nie tylko zwykli ludzie, ale także Influencerzy, youtuberzy, czy inne gwiazdy Instagrama. Każda z tych grup jest zachwycona nowością zaserwowaną przez twórców tej aplikacji. Nie czekaj już dłużej i ty przejdź na ciemny motyw tak jak twoi ulubieni celebryci. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób motyw ten może ułatwić nam korzystanie z aplikacji, przeczytaj ten artykuł do końca.

Kup lajki na instagram

Czarny motyw na Instagramie

Jeżeli nie wiesz jak przestawić się na czarny motyw i iść z nowymi trendami, o nic się nie martw. W tym artykule przedstawię Ci krok po korku jak iść za trendami. W ostatnim czasie znacznie więcej aplikacji otrzymało swój czarny motyw, a są to m.in.: Facebook, Messenger, YouTube, czy Snapseed. Informacja o tym, że Instagram otrzyma swój czarny motyw, wyszła już jakiś czas temu. Twórcą tej aplikacji wystarczyło jedynie kilka miesięcy, aby motyw ten mógł wejść w życie. Nikt nie spodziewał się, że stanie się on tak popularny, dzięki czemu coraz więcej osób zaczęło korzystać z tej aplikacji. Z racji tego, że prawie każdy ma czarny motyw, to jak włączyć opcję czarnego tła? Zanim dowiesz się, jak włączyć tę opcję warto, żebyś wiedział, że jest on przeznaczony jedynie dla telefonów posiadających najnowszą wersję systemu. Co to znaczy? Otóż to, że jeśli chcesz mieć swój wymarzony motyw na Androidzie, musisz mieć minimum Android 10, a przypadku iOS musi to być, chociażby iOS 13.

Włączanie czarnego motywu Instagram na iOS

Posiadając iPhone’a minimum z systemem iOS należy wykonać następujące kroki zawarte w poniższej instrukcji.

 1. Włącz Instagrama na telefonie.
 2. Wybierz ikonkę z ludzikiem lub naszym zdjęciem znajdującym się w prawym dolnym rogu.
 3. Po wyborze ludzika wybierz ikonkę ukazującą 3 poziome paski znajdujące się w prawym górnym rogu, a następnie przejdź do ustawień.
 4. Wybieramy opcję “Wyświetlacz i jasność”.
 5. Wybieramy “Ciemny”, aby uzyskać nowy ciemny motyw w naszej ulubionej aplikacji.
 6. Po przejściu pomyślnie wszystkich kroków możemy cieszyć się zupełnie nowym motywem Instagrama.

Czarny motyw Instagrama na Androidzie – jak włączyć?

Włączenie czarnego motywu na Instagramie z systemem minimum Android 10 jest równie prosta, jak w przypadku posiadaczy iPhone’ów. Wystarczy, że będziesz wykonywał wszystkie czynności, tak jak jest to opisane w przygotowanej poniżej instrukcji.

 1. Włączamy aplikację Instagram na telefonie.
 2. Wybieramy ikonkę przedstawiającą ludzika lub nasze zdjęcie znajdujące się w prawym dolnym rogu.
 3. Wybieramy znajdujące się w prawym górnym rogu 3 poziome paski, a następnie wybieramy ustawienia.
 4. Po przejściu do ustawień na samym dole widzimy taką zakładkę jak “Motyw” i wybieramy ją.
 5. Gdy jesteśmy w zakładce “Motyw” wybieramy ciemny.

Instrukcja ta jest na tyle prosta, że zrozumie ją nawet przedszkolak. Skoro już wiesz jak ustawić ciemny motyw na Instagramie zarówno na iOS, jak i Androidzie nie czekaj dłużej i zrób to ze swoim kontem.

W takim razie skoro istnieje możliwość włączenia opcji ciemnego motywu zarówno na Androidzie, jak i iOS, to czy istnieje ciemny motyw na komputer? Skoro nie ma rzeczy niemożliwych, to odpowiedź na to pytanie jest jasna. Oczywiście, że da się zrobić ciemny motyw na komputerze. Warto zaznaczyć, że działa on trochę inaczej niż na telefonach, lecz nie wymaga jakoś specjalnie dużo czasu, żeby go uzyskać. Dla przeglądarki Google Chrome świetnym rozwiązaniem będzie Night Mode for Instagram. Dla przeglądarki Firefox istnieje rozszerzenie o nazwie Tryb nocny Instagram, przy przeglądarce Safari oraz Opera wystarczy znaleźć odpowiednie rozszerzenie.

 

Jakie są zalety korzystania z ciemnego motywu na Instagramie?

Po zmianie twojego na pewno już ulubionego ciemnego motywu na Instagramie zastanówmy się nad kilkoma aspektami i postarajmy odpowiedzieć sobie na pytania. Po co jest ciemny motyw na Instagramie? Jakie są zalety korzystania z ciemnego motywu na Instagramie?

Pierwszą zaletą korzystanie z naszego ciemnego motywu jest przede wszystkim bezproblemowe korzystanie z aplikacji w nocy, dzięki czemu w jakiś sposób oszczędzamy wzrok. Z pewnością nie raz zostałeś oślepiony przez poprzedni, biały motyw, przez co odczuwałeś pewien dyskomfort i nie tak wyobrażałeś sobie nocne korzystanie z Instagrama. Przymrużanie oczu, maksymalne obniżenie jasności ekranu, kilkanaście różnych czynności przed rozpoczęciem przeglądania nowych postów. Na szczęście dzięki ciemnemu motywowi mamy pełną swobodę i komfort korzystania z Instagrama. Dodatkowa zaleta korzystania z ciemnego motywu może cię lekko zaskoczyć, a mianowicie znacznie wydłuża on czas pracy baterii urządzenia, na którym przeglądamy Instagrama.

Ta ostatnia zaleta powinna cię w głównej mierze przekonać do dołączenia do bardzo licznego grona osób użytkujących ciemny motyw na Instagramie i nie tylko. Nie ma na co czekać i marnować cennego czasu, przerzuć się od razu na ciemny motyw, który pozwoli poczuć komfort podczas przeglądania Instagrama.

 

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *