Boty na Instagramie – komu są potrzebne_

Czym są boty na Instagramie i czy warto z nich korzystać?

4.9
(218)

Komu są potrzebne boty na Instagramie?

W ciągu ostatnich kilku lat Instagram stał się najbardziej popularnym portalem social media. Obecnie korzystamy z niego chętniej niż z Facebooka. Różnorodne zdjęcia przywołujące najpiękniejsze wspomnienia z podróży, chwile spędzone z bliskimi, potrawy, które mieliśmy okazję spróbować, czy śmieszne filmy ze zwierzątkami – to wszystko i dużo więcej możemy zobaczyć na Instagramie. Jest to nie tylko sposób na zachowanie miłych chwil, ale także doskonałe zastępstwo Pinteresta – Instagram jest pełen profili z inspirującymi postami dotyczącymi wystroju wnętrz, makijażu, fryzur czy stylowych strojów. Nie można się zatem dziwić, że potrafimy spędzić bardzo dużo czasu na przeglądaniu Insta.

Użytkownicy, którzy zyskali sporą liczbę obserwatorów mogą zamienić Instagram w źródło dochodu. Obecnie bycie influencerem to dość opłacalne zajęcie. Tworzenie ciekawego contentu, duże zasięgi oraz liczne grono fanów sprawia, że przeróżne marki chętnie oferują nam współpracę. Jednakże bycie influencerem wiąże się również z regularnym dodawaniem Insta stories, postów i nieprzerwaną aktywnością. Wielu z nich potrafi spędzić nawet cały dzień przed ekranem telefonu, co jak możemy podejrzewać nie wpływa dobrze na zdrowie i może zabrać czas na wykonywanie przyziemnych czynności takich, jak sprzątanie, zakupy czy nawet opieka nad dzieckiem.

W tym miejscu nasuwa się znaczące pytanie, czy nie byłoby lepiej, aby ktoś lub coś zajęło się chociażby częściowo social mediami w naszym imieniu? Jak najbardziej jest to możliwe! Przychodzą nam tu z pomocą boty na Instagrama.

Czym są i co nam dają boty na Instagramie?

Zanim przejdziemy do przedstawienia rodzajów botów, ich możliwości i ofert powinniśmy zacząć od wyjaśnienia, czym w ogóle jest bot? Do czego służy?

Bot to program lub serwis, który został stworzony do wykonywania różnych czynności za nas po wcześniejszym skonfigurowaniu odpowiadających nam ustawień. Jeśli chodzi o boty na Instagramie zaliczamy do tego automatyczne lajki, komentarze pod postami użytkowników, opcje obserwowania lub odobserwowania, a czasem nawet dodawania postów i relacji. Wszystkie z wyżej wymienionych funkcji możemy ustawić z wyprzedzeniem. Umożliwi to nam skupienie się na innych czynnościach, a nasz bot będzie działał w naszym imieniu. Jest to dość przydatna funkcja, dlatego nie można się dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiej formy pomocy.

Kup lajki na instagram
Korzystanie z bota wiąże się oczywiście z opłatami. W Internecie znajduje się wiele serwisów, które oferują tę usługę. Różnią się one między innymi ceną, pakietami czy sposobem obsługi.

Trzy rodzaje botów na Instagramie
Wyróżniamy 3 rodzaje botów:

 • boty sieciowe,
 • oprogramowanie, które pobieramy bezpośrednio na komputer,
 • prowadzenia konta na Instagramie przez social media managerów lub agencję.

Łatwo się domyślić, że ostatnia opcja jest dość kosztowna, ale jest zdecydowanie warta swojej ceny i przynosi najwięcej korzyści.

Skoro poznaliśmy już rodzaje botów, przejdźmy do krótkiego opisu każdego z nich, tak, aby podczas podejmowania decyzji o przejściu na taki sposób prowadzenia konta na Instagramie nie zainwestować w coś, co okaże się dla nas mało przydatne.

 

Boty – oprogramowanie do pobrania na komputer

Zaletą takiego rodzaju bota na pewno jest jego cena, ale nie jest on prosty w obsłudze. Cały proces polega na wejściu na stronę internetową, która oferuje ten rodzaj pomocy w prowadzeniu konta na Instagramie, uiszczeniu określonej opłaty i pobraniu oprogramowania na komputer. Jeśli mamy trudności w obsłudze komputera, możemy mieć z tym drobny problem. Dodatkową zaletą jest możliwość instalacji oprogramowania również na serwerze VPS, który umożliwia działanie bota nawet, gdy już wyłączymy komputer. Funkcja ta opiera się chmurze.

 

Boty sieciowe

Znane również pod nazwą „web-based bot”, są sterowane przy pomocy sieci. Nie trzeba instalować niczego na komputerze. Ich koszt jest odrobinę większy od botów w formie oprogramowania, ale są dużo prostsze w obsłudze. Cały proces konfiguracji systemu zajmie nam do kilkunastu minut. Dodatkowym plusem jest to, że nie musimy znać się na informatyce, aby z łatwością z nich korzystać. Po zapłaceniu odpowiedniej kwoty na stronie internetowej oferującej tę usługę, wystarczy podać informacje na temat swojego konta na Instagramie i wybrać potrzebne nam ustawienia.

 

Prowadzenie konta przez ekspertów z dziedziny social media

Analizując wszystkie wspomniane opcje zautomatyzowanego prowadzenia Instagrama, ta jest zdecydowanie najdroższa, ale najbardziej skuteczna. W tej sytuacji powierzamy nasze konto ekspertom, którzy za odpowiednią opłatą będą dbać, aby wyglądało ładnie, estetycznie i przyciągało, jak największa liczbę obserwatorów w organiczny sposób, czyli bez kupowania lajków czy followersów.

Ta forma pomocy w prowadzeniu social mediów jest obecnie najpopularniejsza. Korzystając z niej możemy być pewni, że nad naszym profilem pracują realne osoby z obszerną wiedzą i doświadczeniem w zarządzaniu Insta.

 

Najlepsze boty na Instagramie

InGramer

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług bota sieciowego, spokojnie możemy wybrać serwis INGRAMER. W jego ofercie znajdują się usługi, takie jak:

 • automatyczny follow/unfollow użytkowników,
 • generowanie hasztagów najbardziej pasujących do naszego profilu,
 • automatyczne komentowanie postów innych użytkowników,
 • automatyczne lajkowanie,
 • możliwość planowania postów,
 • automatyczne wysyłanie wiadomości prywatnych,
 • automatyczne wyświetlenia InstaStories.

 

Pakiet standardowy w serwisie INGRAMER kosztuje 49 euro miesięcznie za jedno konto. Jeśli chcemy korzystać z bota przy więcej niż jednym koncie, możemy dostać zniżkę.

 

FollowAdder

To opcja dla tych, którzy mogą się pochwalić umiejętnościami z informatyki. FollowAdder to bot w formie oprogramowania, które musi zostać zainstalowane na komputerze. Jest tańszy od botów sieciowych, ale trzeba poświęcić więcej czasu na jego konfigurację i poznanie sposobu, w jaki działa. Korzystanie z niego umożliwi nam:

 • automatyczne lajkowanie postów,
 • wyszukiwanie postów lub użytkowników na IG na podstawie określonego hasztagu lub geolokalizacji,
 • automatyczny follow/unfollow,
 • zaplanowanie postów z wyprzedzeniem,
 • automatyczne wysyłanie wiadomości prywatnych.

Wszystko to możemy mieć za niewielką kwotę 8 euro miesięcznie. Wspomniana opłata przewidywana jest w sześciomiesięcznym abonamencie.

Bot ten jest już na rynku od wielu lat, dzięki czemu możemy mieć pewność, że jest to sprawdzona i polecana opcja dla naszego Instagrama. Wartym uwagi jest również fakt, że FollowLadder ma opcję wsparcia klienta, niestety jedynie w języku angielskim.

FollowPlanner

FollowPlanner służy do planowania postów z wyprzedzeniem, co nie jest dostępne w standardzie Instagrama.

Nie musimy ukrywać, że dla wielu użytkowników, którzy są dość aktywni w social media lub zajmują się prowadzeniem profili swoich klientów, opcja zaplanowania postów zamiast wstawiania ich na bieżąco, może okazać się niezwykle pomocna. Dzięki FollowPlanner możemy całkowicie zautomatyzować nasze posty na Instagramie. Ponadto ma on także funkcję planera, dzięki któremu możemy mieć kontrolę nad tym, kiedy poszczególne posty zostaną opublikowane. Można to również zastosować w przypadku Insta stories. FollowPlanner daje nam możliwość planowania contentu na kilku kontach jednocześnie. Koszt bota jest zależny od liczby prowadzonych kont. Za najtańszy pakiet, który pozwoli nam na zarządzanie 5 kontami, będziemy musieli zapłacić 9 dolarów miesięcznie. Największa ilość kont, które można prowadzić przy użyciu bota to 50, a koszt wynosi 32 dolary miesięcznie.

Czy można legalnie używać botów na Instagramie?

Korzystanie z botów na Instagramie jest całkowicie legalne, jednakże Instagram jest bardzo wyczulony na tym punkcie. Zanim zdecydujemy się na ten krok, musimy go dokładnie przemyśleć i postąpić rozważnie. Każde konto, które wzbudzi podejrzenie, że jest całkowicie prowadzone przez boty zostaje automatycznie zablokowane. Limit przybywających nam obserwatorów w samoistny sposób to 200 na dobę. Przed wykupieniem usługi powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na prędkość działania bota.

 

Czy opłaca się używać botów na Instagramie?

Instagram zdecydowanie preferuje, aby wszystkie czynności były wykonywane manualnie przez użytkowników, jednakże nikt nie jest nam w stanie zakazać używania botów. Ma to duży sens jeśli weźmiemy pod uwagę zarobek płynący z oglądania reklam. Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy wykonywanie wszystkiego manualnie sprawia, że tracimy dużo czasu, który moglibyśmy poświęcić na inne znaczące czynności. Boty na Instagramie umożliwiają nam zainwestowanie niewielkich pieniędzy w funkcje, które zwolnią nam kilkadziesiąt godzin w miesiącu. Co więcej, płatne boty na Instagramie poddawane są ciągłym aktualizacjom, aby być na bieżąco z limitami na Instagramie i sprowadzić ryzyko bana lub blokady do minimum. W przypadku czynności zwanej mass following bardzo łatwo jest naruszyć algorytm i znaleźć się pod lupą Instagrama.

Podsumowując, naszym celem jest przedstawienie powodów, dla których warto ponieść niewielkie koszty i używać botów na Instagrama. Pomogą nam one wysyłać wiadomości, obserwować i lajkować powiązane z naszym kontem profile bez zaangażowania i poświęcania ogromnej ilości czasu z naszej strony. Takie czynności zlecimy po prostu automatowi.

Jaki jest koszt botów na Instagrama?

Jeśli dobrze poszukamy, będziemy w stanie znaleźć w Internecie bezpłatne boty na Instagrama. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z nich, ponieważ kiedy dostajemy coś zupełnie za darmo, korzyści są czerpane z nas. Co to znaczy w praktyce? Mówiąc w prosty sposób, może to skończyć się ujawnieniem naszych prywatnych danych, a nawet danych do logowania na Instagramie i utratą konta. Koszt korzystania z płatnego bota na Instagramie oscyluje w granicach od kilku do kilkuset dolarów, w zależności od naszych potrzeb i liczby kont, które planujemy zautomatyzować. Przykładowo FollowPlanner posiada pakiet, który możemy zastosować aż dla 5 kont za niewielką kwotę 9 dolarów miesięcznie. Ponadto, mamy możliwość przetestowania serwisu, gdyż oferuje on 7-dniowy darmowy okres próbny.

Czy istnieje alternatywa dla botów promujących Instagrama?

Jedną z opcji, którą możemy zastąpić korzystanie z płatnych botów na Instagramie jest kupowanie obserwujących i lajków w płatnych serwisach. Musimy jednak zaznaczyć, że kupowanie lajków, a uzyskiwanie ich przez boty to dwa zupełnie inne procesy. Polecamy przeczytanie wpisu, w którym dokładnie opisany jest temat kupowania obserwujących na Instagramie.

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba ocen: 218

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *