Jak działa Instastory i czy możemy je oglądać anonimowo_

Jak działa Instastory i czy możemy je oglądać anonimowo?

5
(1)

 

Czy oglądanie instastory może być anonimowe? Jak to działa?

Dla większości z nas z pewnością znana jest funkcja Instastories na Instagramie. Jednak to właśnie ta funkcja jest w stanie ujawnić każdego, kto postanowił obejrzeć naszą relację. Stąd możemy dowiedzieć się, że nasza stara miłość nadal podgląda nasze działania, nawet jeżeli wspólne drogi rozeszły się już dawno temu. Tu powstaje kwestia tego, czy nie mają one świadomości o byciu widocznym, czy może chcą, byśmy widzieli tę aktywność. Niestety tego się nie dowiemy. Ale co, jeżeli to my nie chcemy być zauważeni, a chcielibyśmy być na bieżąco z pewnymi informacjami? Co zrobić w takim przypadku? Czy Instagram daje nam możliwość anonimowego oglądania Instastories?

Kilka rozwiązań na anonimowe oglądanie Instastory

Instagram, oraz inne podobne aplikacje, zazwyczaj mają szereg narzędzi pozwalających nam na kontrolę tego, kto zobaczył naszą relację. Aby zadziałać niczym największy tajniak i oglądać Instastory bez pozostawiania na to żadnych dowodów musimy poświęcić sporo uwagi. Internet to źródło nieograniczonej wiedzy, porad i opcji, a w związku z tym – jest dobrą opcją do wykorzystania dla naszego celu, czyli obejrzenia Instastory w pełni anonimowo

 

 1. Storieswatch.com działa na dokładnie tej samej zasadzie, co poprzedniczka, z tą różnicą, że dodatkowo podaje nam dokładny czas, w którym wyszukiwany profil aktualizował swoje Instastory. 
 2. Na tym samym schemacie działa także Ashhtags.com, jednak aby mieć możliwość korzystania z jej możliwości musimy założyć tam konto. Możemy to zrobić bez żadnych dodatkowych opłat. Kiedy konto jest już przez nas założone pozostaje nam tylko wykorzystanie opcji, jakie oferuje nam strona. Musimy jedynie pobrać oferowany przez nią program, wpisać nazwę profilu, który nas interesuje i gotowe!
 3. Ostatnim sposobem na ciche szpiegowanie interesującej nas osoby jest strona Insta-Stories.ru. Najprostsza i równie efektywna jak jej poprzedniczki. Wystarczy jedynie podanie nazwy profilu na Instagramie, który nas interesuje, a strona, bez żadnych dodatkowych programów, czy opłat, pokazuje nam wszystko, czego szukamy. Oprócz Instastories możemy także przejrzeć posty dodane na konkretne konto i zapisywać je na swoim dysku. 

 

Kup lajki na instagram

Stworzenie własnego, drugiego profilu 

Na Instagramie mamy możliwość stworzenia więcej niż jednego konta. Jest to bardzo popularne, szczególnie, kiedy chcemy rozgraniczyć swoich obserwatorów od naszych znajomych. Wiele osób zakłada więc prywatne konta służące do publikowania mniej, czy bardziej osobistych zdjęć. Jest to zjawisko spotykane coraz częściej szczególnie u influencerów, których główne konta służą celom bardziej biznesowym lub reklamowym. Dodatkowe konto pozwala im korzystać z Instagrama tak, jak przeciętnemu człowiekowi. Może dodać tam najgłupsze zdjęcie bez strachu o to, że wystraszy potencjalnych reklamodawców. Dodatkowo nie musi martwić się o zaburzenie skrupulatnie prowadzonego Feeda, czyli idealnie dopasowanych do siebie kolorystycznie i tematycznie zdjęć. Nie da się ukryć, że konto prowadzone w tak skrupulatny sposób jest atrakcyjniejsze dla obserwatorów jak i potencjalnych partnerów biznesowych. Nie trzeba też martwić się hashtagami, czy uważnie napisanymi opisami, nierzadko w kilku językach. Także obserwatorzy nie są już pewnego rodzaju kłopotem. Nie dość, że taka osoba nie ma już z tyłu pleców presji, związanej z ich liczbą, to na dodatek nie musi się przejmować, czy post, który doda będzie kontrowersyjny, czy przyciągnie uwagę, lub trafi w gusta odbiorców. 

Oprócz influencerów drugie konto często wykorzystywane jest przez twórców, aby oddzielić prywatne sprawy, od na przykład tworzonych przez nich ilustracji, lub muzyki. Osobny profil pozwoli zwiększyć liczbę odbiorców takich tworów, bez strachu o to, że uciekną, kiedy autor nagle postanowi dodać zdjęcie tego, co dziś jadł na obiad. 

Taka opcja jest też dobrym rozwiązaniem dla profili biznesowych czy edukacyjnych. Wszystko działa na podobnej zasadzie – oddzielenia spraw prywatnych od tych bardziej profesjonalnych. Pomaga to w wyszukiwaniu partnerów biznesowych, klientów czy współprac. 

Możemy spróbować wyobrazić sobie następującą sytuację: Oferujesz ciekawą propozycję biznesową. Twój potencjalny klient oprócz niej, na Twoim profilu może znaleźć także kilkanaście innych zdjęć, na których, na przykład dobrze bawisz się na zakrapianej imprezie ze swoimi znajomymi. Szczerość i transparentność jest cenna, ale chyba nie aż tak. Czy ten potencjalny klient nadal będzie chciał skorzystać z Twojej oferty? To kwestia sporna, ale możemy założyć, że będzie do tego mniej chętny, ponieważ przez dodane zdjęcia tworzysz obraz mniej zaufanej i profesjonalnej osoby. Dlatego właśnie drugie konto jest w wielu przypadkach zbawienne. 

Takie konto może posłużyć nam także jako narzędzie do podglądania znajomych. 

Aplikacje do anonimowego przeglądania Instastories 

Wspomniane już wcześniej narzędzia występują nie tylko w przestrzeni komputera i przeglądarki internetowej. Jak wiemy, aplikacje to coraz większe dobro. Ogromna ilość osób korzysta z social mediów głównie z poziomu smartfona. Naprzeciw naszym potrzebom anonimowego oglądania Instastories wychodzą twórcy aplikacji. 

Niezależnie od systemu i smartfona, jakim się posługujemy, znajdziemy dla siebie odpowiednie narzędzia, które pomogą nam w tym tajnym procederze. 

IOS, jak i Android obsłużą pobraną aplikację bez żadnych problemów. Jednym z takich programów jest StorySave. Jest to aplikacja, którą bez problemów możemy obsługiwać na systemie Android i bez żadnych przeszkód oglądać i zapisywać Instastories konkretnych osób. 

Wystarczy, że wykonamy następujące kroki:

 1. Pobieramy aplikację StorySave i logujemy się.  Nie ma potrzeby tworzenia nowego konta, zapamiętywania loginu, czy hasła. Aby mieć dostęp do aplikacji wystarczy, że zalogujemy się przy pomocy konta na Instagramie. 
 2. Po zalogowaniu wybieramy opcję Stories, aby uzyskać dostęp do historii wyszukiwanych przez nas osób. 
 3. Już po paru ruchach możemy zobaczyć listę osób, które obserwujemy. Zobaczymy kafelki ze zdjęciami, a także relacjami. Teraz wystarczy, że wybierzemy to, co nas interesuje. Zdjęcia, czy też relacje, możemy pobrać, lub po prostu wyświetlać. 
 4. To wszystko. Po kliknięciu w kafelek zobaczymy to, co chcieliśmy. 

Jeżeli posiadamy telefon z systemem iOS, również możemy skorzystać z podobnych narzędzi i tak, jak w przypadku StorySave, bezproblemowo oglądać, jak i zapisywać posty i Instastories i to w pełni anonimowo. Nic nie jest niemożliwe, szczególnie, kiedy technologia tak bardzo ułatwia nam wiele rzeczy. 

Co, jeżeli nie chcemy, by ktoś widział nasze Instastory?

Jeżeli odwrócimy rolę i to my jesteśmy narażeni na podglądanie przez niepożądane osoby, sytuacja wygląda mniej ciekawie. Czy istnieje sposób na ukrycie Instastory przed niepożądanymi osobami? Jest na to pewien sposób. Wystarczy, że będziesz podążał za instrukcją. 

 1. W aplikacji Instagram przejdź na swój profil. 
 2. Dotknij ikonki trzech pasków, a następnie przejdź do sekcji Ustawienia. 
 3. Z listy wybierz zakładkę Prywatność, a kolejno Relacja. 
 4. Wybierz opcję Ukryj relację przed. 
 5. Teraz ujrzysz listę swoich obserwatorów. Wyszukaj, lub wybierz osoby, prze3d którymi chciałbyś ukryć swoją relację. 
 6. Zakończ dotykając opcji Gotowe. Aby anulować ukrycie przed konkretnymi osobami odznaczamy je z listy. 

Wszystko jest proste i każdy bez problemu sobie z tym poradzi. Technologia obdarzyła nas milionami przydatnych narzędzi, funkcji, aplikacji czy programów, dzięki którym wszystko staje się łatwiejsze. To proste kroki, które pozwolą nam chociaż w najmniejszym stopniu zadbać o swoją prywatność, ukryć się przed niechcianymi lub nielubianymi osobami. 

Teraz nie pozostaje już nic innego niż wdrożenie ich do życia. 

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *