Jak działają ankiety na instagramie_

Jak działają i jak tworzyć ankiety na instagramie?

4.9
(66)

Jaką rolę spełniają ankiety umieszczone na Instagramie?

Instagramowe historie, zwane jako InstaStories jest to niewątpliwie jedna z lepszych funkcji na Instagramie. Jej rolą jest angażowanie naszych obserwatorów. W jaki sposób zapytasz? Ano w taki, iż mogą oni na daną historię zareagować, czy właśnie odpowiedzieć na pytanie zawarte w ankiecie. Jeżeli trapi Cię taki dylemat jak to, w co się ubrać na daną okazję lub też co zjeść na śniadanie, funkcja ankiety na powyższym serwisie społecznościowym z pewnością pomoże Ci odnaleźć właściwą odpowiedź.

Kup lajki na instagram

Poza tym trzeba pokreślić jedną ważną rzecz, otóż ankietowanie nie dotyczy tylko i wyłącznie błahych spraw, ale jest też to działanie marketingowe wykorzystywane z powodzeniem w wielu branżach. Pozwala ono poznać oczekiwania oraz wymagania klientów, co z kolei przekłada się na wyższą sprzedaż i zysk.

W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić Ci działanie tej metody. Dodanie ankiety i sprawdzanie odpowiedzi poszczególnych osób nie jest trudne, pomimo tego sporo ludzi nie wie jak sobie z tym poradzić.Tak więc zaczynamy.

Jak tworzyć ankiety na instagramie

 

Co zrobić żeby utworzyć ankietę na Instagramie?

Jak to już było powyżej powiedziane nie jest to zadanie trudne, ale w celu przejścia przez ten proces w sposób jak najmniej bolesny pokażemy jak to zrobić.

 1. Rozpocznij od funkcji udostępniania relacji.
 2. Jeśli coś chcesz upowszechnić w InstaStory, wybierz to z biblioteki albo zrób zdjęcie.
 3. Następnym krokiem będzie kliknięcie lub przeciągnięcie palcem z dołu do góry, co pozwoli przejście do sekcji wszystkich opcji i naklejek.
 4. Wybierz naklejkę o nazwie Ankieta.
 5. Teraz zobaczysz domyślne odpowiedzi, czyli “Tak” lub “Nie”. W celu ich zmiany naciśnij na nie i wpisz swoje własne.
 6. Po tej czynności ustaw je w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu na ekranie.
 7. Aby dodać pytanie do swojej ankiety, kliknij w ekran i wtedy pojawi się klawiatura oraz kursor.
 8. Na sam koniec abyś mógł sprawdzić odpowiedzi, wystarczy wejść w relacje.

Instagram ankieta

Ankiety na Instagramie – jakie są ich zadania i cele?

Podstawowe to takie które angażują obserwatorów do relacji, a nierzadko także do konwersacji z nami na konkretny temat. Dzięki tymże ankietom możemy w szybki sposób poznać opinie innych obserwatorów. Ich dodanie nie wymaga dużego nakładu czasu ani też pracy, dlatego nawet Ci z nas którzy są najbardziej zapracowani z pewnością znajdą odpowiedni moment na to, by taki wywiad opublikować.

W jaki sposób będziesz mógł wykorzystać funkcję ankiety na Instagramie?

 1. Po pierwsze poznasz swoich odbiorców. To jest istotą tejże czynności aby poznać zdanie, często obcych nam ludzi i dzięki temu czegoś się o nich dowiedzieć.
 2. Rolą ankiety na powyższym medium społecznościowym jest nauka, ale też zabawa. Humorystyczne ankiety przykuwają uwagę, tak więc na przykład zrób swoim użytkownikom zabawny quiz i zbadaj ich poziom wiedzy.
 3. Dzięki takiemu sondowaniu możesz zapytać chociażby o opinię na temat danego filmu lub też serialu.

Jeżeli jesteś youtuberem, to wykorzystaj to wszystko co powyższe i zrób na przykład film pod tytułem “Moi obserwatorzy na Instagramie decydują o moim dniu z ankiet”.

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba ocen: 66

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *