Jak pobrać zdjęcie z Instagrama_ To całkiem proste

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama?

4.9
(22)

Jak w prosty sposób pobrać zdjęcie z Instagrama?

Instagram jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych serwisów społecznościowych, a jego popularność bije rekordy i dorównuje Facebookowi. Platforma umożliwia nie tylko dzielenie się swoimi wspomnieniami w formie zdjęć i relacji, ale przede wszystkim śledzenie poczynań celebrytów i obserwowanie popularnych influencerów, jest też cennym źródłem pomysłów i inspiracji w niemal każdej możliwej dziedzinie. Użytkownicy Instagrama z całego świata dzielą się tu swoimi pomysłami, publikują najważniejsze wydarzenia z życia, nierzadko inspirując i zachęcając do działania. Choć zasoby Instagrama są bez dna, to czasami wystarczy kilka minut, aby trafić na naprawdę wartościową treści.

Czy da się pobierać zdjęcia i filmiki bezpośrednio z Instagrama?

Wśród wielu bzdurnych treści, milionów zdjęć, filmów i relacji na Instagramie trafiają się niekiedy prawdziwe perełki, które warto byłoby zatrzymać. Może to być nowy przepis do wypróbowania, piękny makijaż do odtworzenia, modna stylizacja albo ciekawy kadr z podróży czy inspirujące wnętrze. Instagram jest kopalnią takich rzeczy. Jak zachować znalezione zdjęcie lub obraz, by nie zniknął w otchłani? Najprościej byłoby pobrać każde interesujące zdjęcie i zapisać w telefonie, aby mieć do niego szybki dostęp. Niestety mimo wielu ciekawych opcji Instagram wciąż nie daje możliwości bezpośredniego pobierania zdjęć z serwisu. Jest za to kilka innych możliwości ich zapisu, zarówno poprzez aplikację, jak i za pośrednictwem komputera.

Kup lajki na instagram

Pobierania zdjęć z Instagrama za pomocą komputera PC

Instagram funkcjonuje głównie jako aplikacja na telefon, ale bez problemu można go uruchomić także na komputerze za pomocą przeglądarki. Ze strony uruchomionej na przeglądarce w laptopie lub komputerze można w prosty sposób pobrać każdy element, wymaga to jedynie odrobiny umiejętności informatycznych. Jak to zrobić? Wystarczy wybrać konkretne zdjęcie, obraz lub film, najechać na nie kursorem, po czym kliknąć prawy przycisk myszy. Teraz trzeba wybrać opcję “zbadaj element”, dzięki której po prawej stronie ekranu monitora pojawią się zapisy kodów, które w pierwszej chwili mogą wyglądać jak chaotycznie rozrzucone litery i znaki. W okienku na samej górze znajduje się długi link, po wybraniu go i zaznaczeniu kursorem obraz otworzy się w nowym oknie przeglądarki. Stamtąd można pobrać zdjęcie i bez problemu zapisać je na komputerze.

Pobieranie zdjęć z Instagrama przez aplikację w telefonie

W przypadku telefonu również można pobrać zdjęcie za pomocą przeglądarki, ale jest to dość czasochłonne i najzwyczajniej w świecie niewygodne. Istnieją jeszcze dwie inne opcje umożliwiające zapisanie zdjęcia na telefonie.

  • Pierwszą metodą jest skorzystanie z programu lub aplikacji pozwalającej na pobieranie zdjęć za pomocą linka do jego źródła – można go zdobyć, klikając w trzy kropki znajdujące się po prawej stronie danego obrazu, a tam wybrać opcję “kopiuj link” (następnie trzeba wkleić go do wybranego programu pobierającego zdjęcia) lub “udostępnij” (ta opcja wymaga zainstalowania na telefonie aplikacji pobierającej zdjęcia np. FastSave i wybrania jej jako adresata).
  • Drugi sposób jest banalnie prosty i polega na wykonaniu najzwyklejszego screenshota, który pozwala na szybkie zapisanie widoku przeglądanej strony i ląduje automatycznie w pamięci telefonu. Może się okazać szczególnie przydatne w przypadku relacji i filmów przeglądanych na Instagramie.

W jakim celu pobiera się zdjęcia z kont na Instagramie i czy ich zapisywanie jest legalne?

Nie jest żadną tajemnicą, że pobieranie zdjęć wiąże się najczęściej z chęcią ich późniejszego wykorzystana. W przypadku Instagrama znalezione obrazy są najczęściej jedynie przydatną inspiracją, a ich pobieranie jest po prostu wygodnym sposobem na jej zapisanie, bez ryzyka utracenia lub skasowania przez autora. Profile na Instagramie często są  poświęcone konkretnej tematyce, np. zdrowemu stylowi życia, podróżom, modzie, kulinariom i wielu innym przeróżnym obszarom. Często przeglądając aktualności, użytkownicy natrafiają na interesujące ich treści zupełnie przypadkiem, a jeszcze częściej okazują się one na tyle ciekawe, że chce się je po prostu zachować na później. Wykorzystywanie cudzych zdjęć bez zgody autora jest oczywiście niezgodne z prawem, ale samo ich pobieranie i zapisywanie jest całkowicie bezpieczne i legalne. Dopóki pobierane obrazy służą tylko gromadzeniu inspiracji i zapisywaniu pomysłów, nikomu nie grozi za ich pobieranie żadna odpowiedzialność.

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba ocen: 22

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *