Jak skontaktować się z Instagramem_

Jak skontaktować się z Instagramem?

5
(20)

Jak skontaktować się z Instagramem?

Dziś nikt już praktycznie nie wyobraża sobie życia bez portali społecznościowych, w tym Instagrama. Wśród młodych ludzi wiedzie prym. Dzielą się tam swoim życiem, zdjęciami podróży, wakacji, spędzanego czasu. Chętnie publikują zdjęcia swoich pasji i hobby. W łatwy sposób możemy stworzyć w sieci swego rodzaju pamiętnik wirtualny. Warto dodać, że Instagram może być również dobrym narzędziem do zarabiania pieniędzy.

Jak każde social media, Instagram też może być wykorzystywany do udostępniania treści nie końca legalnych i zgodnych z polityką danej strony. Zabronione jest wstawianie zdjęć o charakterze pornograficznym, ukazujące przemoc, szkalujące czyjeś dobre imię. Jeśli natkniemy się na takie treści lub będziemy mieć inny problem dotyczące naszego konta, możemy i powinniśmy skontaktować się bezpośrednio z administratorem Instagrama.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów jak to zrobić.

Podstawowe metody kontaktu z Instagramem

Pierwszym, podstawowym sposobem nawiązania kontaktu z portalem jest rozmowa telefoniczna.

Nr telefonu, na który należy zadzwonić to (+1)650-543-4800. Połączymy się wówczas z administracją Instagrama, która ma siedzibę w USA, pamiętajmy zatem o kosztach takiego połączenia.

Podczas połączenia należy wybrać cyfrę 2, aby połączyć się automatem. I dalej zostaniemy poinstruowani co do dalszej rozmowy i rozwiązania problemu, z jakim dzwonimy.

Kolejnym sposobem kontaktu jest wysłanie meila na adres support@instagram.com.

W meilu należy opisać problem jaki mamy w związku z portalem bądź kontem. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość jeśli chodzi o czas odpowiedzi na naszą wiadomość, Instagram bowiem jest wielkim koncernem, dostającym zapewne tysiące, jeśli nie miliony takich wiadomości dziennie. Czas odpowiedzi na naszego meila może zatem się wydłużyć niż jest to w regulaminie Instagrama.

Kup lajki na instagram

Wysłanie listu do Instagrama

Kolejną opcją, z której możemy skorzystać do kontaktu z Instagramem jest tradycyjne wysłanie listu z opisem naszego problemu. Zazwyczaj w ten sposób załatwia się sprawy związane z naruszeniem praw autorskich.

Poniżej znajdziecie adres, na który kierujcie korespondencję:

Instagram, LLC.

Attn: Instagram Designated Agent

1601 Willow Road.

Menio Park, California 94025

650.543.4800 (telefon)

Ip_Instagram.com

 

Jeśli zgłaszamy naruszenie praw autorskich, pamiętajmy, że należy koniecznie dołączyć komplet dokumentów dotyczących owego naruszenia.

Strona help.instagram.com. pomaga w przypadku, gdy ktoś włamał nam się na nasze konto. Zauważyliśmy na portalu konta, które należą do osób poniżej wymaganego wieku przez portal. A także konta, które promują, czy wręcz zachęcają do nienawiści, przemocy, naruszają godność drugiej osoby. Strona jest przejrzysta i bardzo pomocna. Z pewnością znajdziemy na niej wyczerpujące informację dotyczące zgłoszenia naszego problemu.

Kontakt poprzez formularz dostępny na stronie

Zgłoszenie możemy również napisać na formularzu dostępnym na stronie portalu:

 1. Na stronie Instagram.com znajdziemy interesujący nas formularz
 2. Z paska zadań wybieramy opcję “Centrum prywatności i bezpieczeństwa”
 3. Wybieramy “zgłoszenie naruszenia”
 4. Tamże z listy wybieramy rodzaj naruszenia lub problem, który nas interesuje
 5. Ostatnim krokiem jest opisanie problemu i wysłanie formularza

Zgłoszenia możemy dokonać również w aplikacji mobilnej Instagrama. Jest ona prosta i nie powinniśmy mieć z nią większych problemów.

 1. Wejdź na swój profil na stronie
 2. Następnie w prawym, górnym rogu klikamy w znaczek z trzema poziomymi kreskami
 3. wybieramy opcję Ustawienia (jest jako pierwsza na liście)
 4. Z dostępnej listy wybieramy opcję Pomoc
 5. Kolejnym etapem będzie wybór opcji zgłoś problem
 6. Wybieramy interesującą nas opcję i postępujemy zgodnie z instrukcjami

Podsumowanie

Mamy zatem dostępnych kilka różnych sposobów na skontaktowanie się z Instagramem. Możemy wybrać najbardziej pasująca nam opcję, by zgłosić problem lub uzyskać informację nas interesujące. Mamy nadzieję, że artykuł pomoże Wam, gdybyście kiedykolwiek musieli skorzystać z kontaktu z Instagramem.

 

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 20

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *