Jak udostępnić czyjąś relacje na Instagramie?

Jak udostępnić czyjąś relacje na Instagramie?

5
(1)

Tak zwane stories na Instagramie, czyli po polsku relacje, to obecnie powszechny i popularny sposób komunikowania się na tej platformie. Użytkownicy informują w nich swoich obserwatorów o tym, co robią w danej chwili lub gdzie są; czasami proszą o opinię czy poradę w jakiejś kwestii albo zadają pytania w formie ankiety. O tym, jak ważne jest to medium, wiedzą wszyscy influencerzy, ale coraz częściej i zwykły użytkownik docenia tę formę kontaktu.

W 2018 roku, w jednej z aktualizacji, przewidziano możliwość dodawania czyichś relacji w naszych własnych i jest to współcześnie często wykorzystywana ścieżka działania. Zwłaszcza, że nie trwa długo, bowiem zaledwie parę chwil i już jest po sprawie.

 

Jak udostępnić czyjąś relację?

Załóżmy, że ktoś z naszych znajomych dodał relację, w której oznaczył nas za pomocą specjalnego znaku „@” przed naszą nazwą. Wówczas zostaniemy niezwłocznie o tym poinformowani w powiadomieniach od Instagrama, a nad wiadomością o tym zdarzeniu pojawi się napis „Dodaj do swojej relacji”. Kliknięcie w to sprawi, że przekażesz tę relację dalej!

Nieco inaczej wygląda sprawa, jeśli nie oznaczono nas w relacji, którą chcemy udostępnić dalej. W takiej sytuacji konieczne jest zrobienie screenshota i następnie dodanie go w ramach swojej relacji. Dobrym i mile widzianym pomysłem jest oznaczenie w trakcie tych czynności osoby, od której oryginalnie pochodzi post.

Zdarza się jednak, że chcemy przekazać dalej czyjś filmik i wtedy opisane powyżej sposoby nie działają. Możemy w takiej sytuacji albo wysłać danej osobie w wiadomości prywatnej odpowiedni link, aby sama zobaczyła, albo we własnej relacji polecić, nawet w postaci samego tekstu, jakieś nagranie u innej osoby. Ponownie warto, aby w takim przypadku oznaczać autora danej relacji.

 

W jakim celu mam cokolwiek udostępniać w swojej relacji?

Tak naprawdę powodów może być wiele. Przede wszystkim jest to szybki i niezawodny sposób na to, aby pokazać na swoim profilu coś dla nas ogromnie ważnego – zarówno zdjęcia ze spotkania w miłym gronie, jak i informacji dotyczącej zbiórki pieniędzy na szczytny cel. Ponadto, takie działanie nie tylko zwiększa naszą aktywność na koncie, ale i znacząco wpływa na zasięg osoby, której relację udostępniamy.

 

Czy wykorzystam udostępnianie relacji w prowadzeniu własnej firmy?

Naturalnie! Jest to opcja, z której korzysta wiele marek posiadających swoje firmowe konta na Instagramie. W ten sposób nie tylko promują nowe produkty, ale także zwykłe wrzucane przez nich posty. W dodatku, dzięki tej opcji nie są już zmuszeni do robienia screenshotów danego posta czy pobierania zdjęć na swoje urządzenie, aby odpowiednio je podpisać. Warto przy tej okazji pamiętać o możliwości cross promocji – udostępnienie postów jakiegoś użytkownika czy influencera może poskutkować odwzajemnieniem tej przysługi za jakiś czas. Każda taka wymiana instagramowych przyjemności wpływa zaś znacząco na zasięgi danego konta.

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *