Jak usunąć konto na instagramie_

Jak usunąć konto na instagramie?

5
(1)

Usuwanie konta na Instagramie

Niezależnie od tego, że Instagram cieszy się obecnie rosnącą popularnością i korzysta z niego ponad miliard użytkowników, nie spełnia on oczekiwań wszystkich osób na nim zarejestrowanych. W związku z tym decydują się one zrezygnować z posiadania konta na tej platformie, ale nie zawsze wiedzą, jak się za to zabrać tak, aby zrobić to skutecznie. Wiele osób jest bowiem przekonanych, że wystarczy odinstalowanie samej aplikacji, a tymczasem nie ma nic bardziej mylnego – wówczas konto wciąż pozostaje aktywne, a jedynie użytkownik nie ma do niego dostępu i nie może w żaden sposób kontrolować tego, co się z nim dzieje. Inni zaś, pomimo pragnienia wyrejestrowania się z Instagrama, nie decydują się na ten krok, będąc przekonanym, że jest z tym zbyt wiele zachodu.

Czy to prawda? Czy faktycznie zlikwidowanie swojego konta z Instagrama to skomplikowana czynność? Nie! A jednak wielu internautów, pomimo licznych artykułów na ten temat, nadal zwleka z tą decyzją, albo wręcz się jej obawia. Tymczasem cały ten proces jest jeszcze szybszy, niż założenie konta na tej samej platformie i banalnie wręcz prosty.

Jeśli i Ty chcesz usunąć swoje konto na Instagramie, nie zwlekaj. Czytaj dalej i działaj!

tymczasowe usunięcie konta instagram

Inna opcja – tymczasowe wyłączenie konta

Zanim przejdziemy do konkretów, warto jeszcze zaznaczyć, że na Instagramie można skorzystać z opcji tymczasowego wyłączenia swojego profilu. Jest to opcja, której wybranie skutkuje ukryciem danego konta przed innymi użytkownikami. Oznacza to, że przestanie być ono widoczne dla innych, ale wszelkie udostępnione na nim posty czy relacje pozostaną dostępne dla ich twórcy. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które wciąż rozważają, czy chcą zachować swoje konto. Rzecz jasna, jest to proces w pełni odwracalny, jak również – można podjąć decyzję o usunięciu profilu, mimo wszystko, na dobre.

Żeby skorzystać z tej propozycji, należy zalogować się na swoje konto przy użyciu przeglądarki internetowej, a następnie wejść w edycję konta i kliknąć „tymczasowe wyłączenie konta”. Teraz wystarczy już tylko podać powód tego działania i już! Jeśli zaś chcemy odzyskać swój profil, jedyne, co musimy zrobić, to ponownie zalogować się na Instagramie swoimi danymi.

Kup lajki na instagram

Jak na dobre zlikwidować swoje konto na Instagramie?

Załóżmy jednak, że jesteśmy absolutnie pewni, że do instagramowej rzeczywistości nie będziemy chcieli wrócić. W takim wypadku trzeba sobie zdać sprawę z tego, że od tej decyzji nie ma odwrotu – wszystkie zdjęcia, oznaczenia, polubienia czy obserwacje znikną na dobre. Możliwe będzie już tylko rozpoczęcie od nowa, z czystą kartą. Dopiero z tą wiedzą zabieramy się do roboty:

  • Logujemy się na swoje konto za pomocą przeglądarki internetowej.

  • Klikamy w ten LINK

  • Wpisujemy powody, dla których podejmujemy taką decyzję i zatwierdzamy całą operację hasłem.


To już. Tylko tyle. Nasze konto oficjalnie przestało istnieć. 

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *