Jak używać Instagrama

Jak używać Instagrama? Instagram krok po kroku

4.7
(46)

“ABC” Instagrama

Instagram znajduje się aktualnie na szczycie w rangingu social mediów, szczególnie wśród młodych użytkowników. Kiedyś mawiało się, że kto nie ma konta na Facebooku, nie istnieje. Jednak słowa te przeszły do lamusa, tak jak słynna kiedyś nasza-klasa. Coraz popularniejsze staje się dzielenie ze znajomymi każdą chwilą swojego życia, od zdjęć posiłków jedzonych w modnych knajpach, zabaw z ulubionym pupilem, aż po budzące zachwyt relacje z tropikalnych wczasów pod palmą. Złośliwi żartuja, że brakuje jeszcze foto relacji z toalety, aby uzupełnić story. Niezaprzeczalnie jednak, aplikacja ta, jest źródłem wielu inspiracji. Nie brakuje profili tematycznych, na przykład: kulinarnych, modowych, rodzicielskich, które zapewnią dawkę pomysłów, od przepisu na wyjątkowy obiad, tutorialu perfekcyjnego makijażu, czy porad jak uśpić maleństwo. Słynny już hasztag #, umożliwi wyszukanie mnóstwa przydatnych postów.

Kup lajki na instagram

Należy pamiętać, że Instagram to nie tylko wstawianie zdjęć, postów i instastory, ale może służyć jako źródło zarobków. Nie brakuje entuzjastów bycia dumnie brzmiącym influenserem, za którym podążają setki, jeśli nie miliony obserwujących.  Poznajmy więc te aplikacje bliżej.

Instargramowy zawrót głowy

Hasztagi, filtry, zdjęcia, story,  jak to wszystko ogarnąć? Spokojnie, wystarczy kilka kroków i aplikacja będzie gotowa w pare chwil. Od czego, zacząć? Najlepiej od początku :), czyli od zainstalowania Instargrama na swoim smartfonie. Jeśli posiadamy system Android, pobierzemy go z Google Play. Natomiast w systemie iPhone’owym IOS, przy użyciu Apple Store. Po zakończeniu instalacji, możemy przystąpić do rejestracji.

Jak założyć konto na instagramie

Jak założyć konto na Instagramie? Nie taki wilk straszny, jak to malują. Już tylko kilka kroków, dzieli Cię od stworzenia konta:

Rejestracja w aplikacji mobilnej:

 • Kliknij ikonę Insragrama, widoczną po instalacji, na pulpicie telefonu,
 • Znajdź przycisk “Zarejestruj się przy użyciu adresu e-mail lub numeru telefonu” w Androidzie lub „Utwórz nowe konto” w IPhonie,
 • Wprowadź odpowiednio swój  adres e-mail lub numer telefonu i po zatwierdzeniu czekaj, aż otrzymasz kod weryfikacyjny,
 • Po wpisaniu kodu wciśnij “Dalej” (możesz zalogować się także używając swojego konta na Facebooku – “Logowanie przez Facebooka”),
 • Stwórz nazwę użytkownika i ustal bezpieczne hasło do swojego konta i wciśnij “Dalej” ( jeśli wybrałeś opcję zalogowania przez Facebooka,  konieczne będzie zalogowanie się),
 • Gotowe!

Rejestracja w przeglądarce internetowej:

 • Wejdź na stronę instagram.com,
 • Kliknij przycisk “Zarejestruj się” i podobnie jak w poprzednim przypadku, stwórz nazwę swojego konta i hasło (możesz również zarejestrować się za pomocą Facebooka, klikając w “Logowanie przez Facebooka”),
 • Po wypełnieniu danych, kliknij “Zarejestruj się” lub jeśli używasz Facebooka,  wprowadź dane do logowania,
 • Gotowe!

Zakładki na instagramie - jak korzystać

Korzystanie z instagrama

Twoje konto na Instargamie zostało utworzone, pora zacząć działać. Musisz teraz zdecydować, w jakim celu chcesz używać aplikacji. Jeśli w celach rozrywkowych, to profil publiczny lub prywatny, będzie do tego idealny. Sam decydujesz, kto ma dostęp do publikowanych przez Ciebie treści i w kazdej chwili rodzina czy przyjaciele zobaczą, co u Ciebie słychać. Jeśli Instagram stanowił będzie źródło zarobku, zdecyduj się na konto firmowe lub konto twórcy. Na profilu biznesowym, w łatwy sposób określisz zasięg publikowanych treści, co pozwoli na zwiększenie efektywności działań.  Dzięki możliwości sprawdzania grupy odbiorców i aktywności profilu, szybko przeanalizuje się jego zawartość.

Aktywność profilu informuje o tym, w jaki sposób ilość odwiedzin i wyświetleń, zwiększyła się lub zmalała, w odniesieniu do poprzednich 7 dni. A w kategorii “Odkrywanie”, zobaczymy jak dużo unikatowych kont, zwróciło uwagę na nasze posty.

Dobrze działający profil wymaga sporo pracy, gdyż nie można zapominać o codziennych relacjach, postach i obserwowaniu przez jak największą ilość followersów. Kluczowym elementem są instagramowe współprace – promujesz posty i produkty, a to pozwala uzyskać korzyści finansowe i szerokie grono obserwujących.

Zakladki  na Instagramie

Na stronie startowej, na prawo od napisu Instagram, widnieją 3 główne zakładki: plus +, serduszko i strzałka. Plus “+” jak poniżej się dowiecie, umożliwia dodanie postu lub relacji. Klikając w serduszko, rozwiniemy listę aktywności: zaproszeń do znajomych, propozycji nawiązania nowych relacji, oznaczeń w postach lub relacjach i lajków naszych postów. I ostatnia z nich, w postaci strzałki,  to archiwum wiadomości prywatnych.

Post, lajk, relacja

Po utworzeniu swojego profilu na Instagramie, dobrze jest dodać zdjęcie, by znajomi łatwiej odnaleźli nasze konto, a reszta użytkowników mogła dowiedzieć się trochę więcej. To właśnie “profilówka” wyróżni na tle innych, zainteresuje, a może nawet zaintryguje. Jest swego rodzaju wizytówką,  pokazującą nas od najlepszej strony. Im mniej banalna, tym lepiej. W przypadku kont dla firmy, zaleca się zastosowanie logo przedsiębiorstwa, jako zdjęcia profilowego. Potencjalni klienci i wspólnicy łatwo zidentyfikują poszukiwaną działalność.

Jakość i jeszcze raz jakość. Rozmazane, niewyraźnie zdjęcie z pewnością nie zwiększy popularności i zagubi sie wśród miliona pozostałych. My sami przeglądając ulubione konta, zwracamy uwagę na coś oryginalnego,  niesztampowego. Jeśli Twój profil jest publiczny lub prywatny, możesz zaszalec z fotką. Niech odzwierciedla nastrój, okazję, temperament czy wyjątkowość chwili.  Specjalistycznej sesji wymaga się od kont, które budują swój biznes, aby zagwarantować, że można zaufać ich profesjonalizmowi.  W dzisiejszych czasach, jest to najlepsza droga do wybicia się. Przeciętność nie przynosi żadnych efektów, jedynie oryginalność jest coś warta.

W duecie ze zdjęciem, tworzymy tzw. biogram, czyli krótki opis siebie i swoich zainteresowań. Można dodać także miejsce zamieszkania, datę urodzenia lub e-mail kontaktowy. Nasi followersi lepiej nas dzięki temu poznają i chętniej nawiążą znajomość. Zapis ograniczony jest do 150 znaków,  więc świetnie sprawdzą się tutaj emotikony, które w kilku symbolach opiszą nas. W kontach twórców, dobrze jest oprócz tego, podać oficjalną stronę www, prezentującą opis biznesu.

Dodawanie zdjęcia na instagramie

Krótka ściąga jak dodać zdjęcie profilowe i biogram:

 1. Uruchamiamy aplikację Instagram. Na samym dole strony głównej,  po prawej stronie znajduje się ikonka, która przekieruje nas na indywidualny profil.
 2. Klikamy  “Edytuj profil” i “Zmień zdjęcie profilowe”.
 3. Wybieramy odpowiednie zdjęcie z galerii – “Wybierz z biblioteki”.
 4. Klikamy “Gotowe”.

Aby uzupełnić biogram, również zaczynamy od kliknięcia “Edytuj profil”, a później w polu “Życiorys”, uzupełniamy informacje o sobie.

Dodawanie zdjęć i postów jest dziecinnie proste. W prawym górnym rogu strony głównej aplikacji, znajduje się ikonka “+”. Wystarczy w nią kliknąć i dodać wybrany element z materiałów w galerii albo wykonać je na bieżąco. Dzięki możliwości oznaczenia na zdjęciu lokalizacji i kont znajomych, wszyscy zobaczą gdzie i z kim spędzamy czas. Należy podejść jednak to tego z pewną dozą ostrożności,  bo niestety w sieci aż roi się od oszustów,  którzy mogą te informacje wykorzystać.

Magia  filtrów

Każdy ma czasami “gorszy dzień” i nie zawsze wygląda perfekcyjnie.  Pech nie raz chce, że dzieje się tak w dniu, kiedy ma miejsce ważne dla nas wydarzenie, które chcemy uchwycić na zdjęciu. Naprzeciw wychodzą filtry, które działają cuda. Opanowały totalnie instagram, co wcale nie dziwi,  ponieważ pozwalają na kreatywne stworzenie stories i efektownej fotki. Rozjaśnimy ją, nasycimy kolorem, przedstawimy w czerni i bieli. Filtry dodadzą klimatu, upiększą twarz, ale mogą też stworzyć element humorystyczny. Nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych, zewnętrznych programów do obróbki zdjęć.

Aby z nich skorzystać, musimy wejść w tryb tworzenia, przesuwając placem w prawo i przenosząc się tym samym do aparatu. W panelu znajdującym się na dole, można szybko przejrzeć cały katalog filtrów, które aplikacja nam oferuje. Istnieje opcja wypróbowania, zapisania i przesłania znajomym ulubionych filtrow. Mówiąc kolokwialnie, do wyboru do koloru.

A teraz wisienka ma torcie, czyli tworzenie instastories. W skrócie mówiąc, jest to możliwość udostępnienia zdjęcia lub filmu bezpośrednio znajomym lub w postaci widocznego przez 24 godziny stories. Możemy obserwować kto je obejrzał oraz zapisać w wyróżnionych relacjach, aby mieć do niego dostęp przez cały czas. To dobry sposób na kontakt z obserwującymi, którzy mają wówczas pewność, że żaden fakt i zderzenie z naszego życia im nie umknie.

Hasztagi na instagramie

Wcześniej wspomniane hasztagi #, pozwalają na odnalezienie konkretnych postów i wielu  inspiracji na dany temat. Lupa w dolnym menu, otworzy okno wyszukiwania. Dzięki określeniu wielu wytycznych, jak lokalizacja, nazwa konta, określony hasztag, znacznie sprawniej pójdą nam poszukiwania.

Dobry hasztag w naszych postach, to klucz do sukcesu. Odpowiednio dobrany, wyróżni je wśród wielu milionów pozostałych. Zasada jest prosta. Ma być umiarkowanie popularny, bo jeśli co druga osoba użyje hasztagu #weekend, unikalność posta jest znikoma. Ale też nie ma co przesadzać z oryginalnością, bo kto wpadnie na równie nietuzinkowy opis i w wyszukiwarce wpisze #lezeinicnierobie. Więcej o doborze i popularnych hasztagach dowiesz się: Najlepsze Hashtagi na instagramie

 

Obecne czasy wymagają, zwłaszcza od młodych osób, by być na bieżąco ze wszystkimi nowościami wśród urządzeń elektronicznych i tego co dzieje się w social sieci. Technologia nieustannie mknie do przodu i już się nie zatrzyma. Bardzo łatwo się pogubić. Ciężko już nawet znaleźć zwykle telefony z przyciskami, a tylko szeroki wybór smartfonów. To samo pojawiające się wciąż nowe aplikacje, poniekąd mające ułatwić nam życie i zapewnić dawkę rozrywki. Snapchat, Fecebook, Twiter, Facebook, czy wreszcie Instagram. Warto spróbować,  które z nich sprawdzą się u nas. Mam nadzieję,  ze ten krótki poradnik, przybliżył wszystkie funkcje i możliwości Instagrama. To świetna zabawa, a jednocześnie dokonały sposób na komunikacje z ludźmi i źródło inspiracji. Przekonaj się, jak przydatną aplikacją będzie dla Ciebie.

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 46

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *