Zasady oraz Limity na Instagramie

Limity na instagramie? Zasady i regulamin

4.9
(254)

Jakie są limity i zasady obowiązujące na Instagramie?

Zablokowanie konta na Instagramie to częsta sytuacja, która ma miejsce w przypadku przekroczenia limitów podyktowanych przez stronę. Jeśli chcesz wiedzieć jak uniknąć nałożenia na danego użytkownika blokad, zapoznaj się z obowiązującymi na Instagramie zasadami! Dodawanie komentarzy pod postami i obserwowanie nowych profili to z pozoru proste czynności, które są bacznie śledzone przez algorytmy czuwające nad prawidłowym funkcjonowaniem portalu. Na Instagramie obowiązuje wewnętrzny regulamin, dzięki któremu możliwe jest bezpieczne korzystanie z tego medium społecznościowego. Jeśli spędzasz dużo czasu przeglądając zdjęcia i posty na Insta, warto poznać zasady funkcjonowania portalu. To właśnie najbardziej aktywni użytkownicy są narażeni na nakładanie blokad i limitów!

Obserwujący na instagramie kup

Najczęstszymi działaniami użytkowników, które są wychwytywane przez blokujący system Instagrama, są masowe polubienia, powtarzające się komentarze oraz częste klikanie przycisku „obserwuj” i „przestań obserwować”. Zwiększona częstotliwość takich akcji jest odbierana przez Instagram jako spam, dlatego na podejrzanych użytkowników zostają wówczas nałożone limity. Poniższe porady pozwolą Ci uniknąć takich sytuacji w przeszłości, przez co korzystanie z platformy będzie pozbawione ryzyka blokady konta i utraty zasięgów.

masowe polubienia na instagramie

Ile trzeba mieć lat, aby legalnie używać Instagrama?

Instagram to platforma, która jest przeznaczona dla użytkowników powyżej 13 roku życia. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której konto użytkownika jest prowadzone przez rodzica lub prawnego opiekuna. Serwis zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia działań weryfikacyjnych, do których może dojść w przypadku zgłoszenia konta przez inne profile. W przypadku wykrycia nieprawidłowości i złamania zasady minimalnego wieku, konto może zostać zablokowane lub bezpowrotnie usunięte.

od ilu lat instagram

Czego nie można publikować na Instagramie?

Istnieją również pewne ograniczenia w rodzaju treści, którą mogą zawierać posty na Instagramie. Platforma zabrania:

  • publikowania zdjęć i filmów przepełnionych przemocą
  • promowania sprzedaży broni palnej, alkoholu i wyrobów tytoniowych
  • handlowania lekami i substancjami leczniczymi
  • publikowania ofert sprzedaży zwierząt
  • promowania treści seksualnych i hazardowych
  • postów nawołujących do przemocy fizycznej i psychicznej oraz samookaleczania
  • szantażowania innych osób lub użytkowników

Zdjęcia, filmy oraz relacje zawierające powyższe elementy mogą zostać trwale usunięte przez Instagram. W przypadku powtarzania się sytuacji portal może ograniczyć widoczność profilu, a nawet trwale zablokować danego użytkownika.

limit kont na instagramie

Na ilu kontach można być zalogowanym?

Instagram pozwala na korzystanie z kilku kont przez jednego użytkownika. Pomaga to w swobodnym przełączaniu się z jednego profilu na drugi, dzięki czemu każda osoba może prowadzić swój prywatny i publiczny profil jednocześnie.

Istnieją ograniczenia w tworzeniu kont przy użyciu określonego adresu mailowego. Aktualnie serwis umożliwia na korzystanie z pięciu profili na raz, co ma za zadanie ograniczyć liczbę fałszywych kont tworzonych przez użytkowników.

Więcej niż 5 kont na Instagramie – czy jest to możliwe?

Serwis nie zabrania tworzenia więcej niż pięciu kont przez jednego użytkownika. Limit dotyczy jedynie wykorzystania danego adresu mailowego. Oznacza to, że korzystając z 20 skrzynek pocztowych można założyć 100 profili na Instagramie. Jednocześnie będzie możliwe zarządzanie jedynie pięcioma, co odpowiada liczbie kont możliwych do założenia na poszczególny adres mailowy.

Obowiązujące limity postów

Instagram polega na publikowaniu zdjęć, filmów oraz relacji na swoim profilu. Sposób ich zamieszczania ma wpływ na odpowiednie pozycjonowanie każdego profilu. Z tego powodu warto zapoznać się z sposobem funkcjonowania algorytmu Instagrama, co pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników w promowaniu swoich kont na platformie.

Posty – limity na Instagramie

Publikowanie zdjęć i filmów na Instagramie to podstawowa funkcja całej platformy. Czy istnieją ograniczenia w ilości postów publikowanych w przeciągu jednego dnia? Okazuje się, że serwis nie wskazuje użytkownikom maksymalnej ilości zdjęć do wstawienia w trakcie 24 godzin. Instagram utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie, dlatego większe zaangażowanie użytkowników w budowanie renomy portalu jest dla serwisu po prostu opłacalne pod względem finansowym.

Istnieją jednak wyliczenia, które wskazują jaka jest najlepsza ilość postów publikowanych w ciągu 7 dni. Eksperci określili, że najlepsze efekty można osiągnąć dodając od 2 do 15 zdjęć tygodniowo. Dzięki temu obserwatorzy danego profilu nie odczują znużenia częstym widokiem postów danego użytkownika, a jednocześnie nie zapomną o jego istnieniu. Oczywiście nie ma odgórnego limitu publikacji, dlatego częstotliwość postów można swobodnie dostosowywać do własnych potrzeb i upodobań.

Jakie są limity znaków w jednym poście na Instagramie?

Opis jest bardzo ważnym elementem każdej publikacji. To zdjęcia i grafiki przyciągają uwagę obserwatorów, jednak ostatecznie treść odgrywa również bardzo ważną rolę. Opisy służą do wchodzenia w interakcje z innymi użytkownikami, wyrażania swoich opinii i motywowania do działania. Zbyt długa treść posta może skutkować pojawieniem się efektu przytłoczenia, dlatego Instagram wprowadził ograniczenia dotyczące ilości znaków w jednej publikacji. Użytkownicy mogą wykorzystać maksymalnie 2200 znaków. Do ilości tej wliczają się również spacje oraz użyte hashtagi.

Co się stanie jeśli w danym poście zostanie przekroczona maksymalna ilość znaków? Wówczas może okazać się, że post zostanie dodany bez opisu. Możliwością na obejście tego limitu Instagrama jest założenie własnej strony internetowej lub bloga na serwisie zewnętrznym. Zamieszczenie linka, przekierowującego do odpowiedniego odnośnika, pozwoli w pełni wyrażać swoje zdanie bez konieczności obawiania się o nadmierną liczbę słów.

Filmiki – czy mają ograniczenia długości?

W pierwszej wersji Instagrama maksymalna długość publikowanych filmów wynosiła 15 sekund. Limit ten obowiązywał aż do 2016 roku, kiedy to zmieniono zapis blokujący dłuższe nagrania wideo. Obecnie Instagram umożliwia publikację materiałów o długości 60 sekund w poście, a nawet do 60 minut przy użyciu funkcji Instagram TV. Istnieje również możliwość zamieszczenia linku do nagrania z IG TV jako osobny post na profilu.

Tutaj również istnieją jednak pewne ograniczenia. Przy odtwarzaniu filmu w poście widzowie mogą zobaczyć jedynie pierwsze 10 minut takiego nagrania. Dalsze oglądanie materiału wymaga przejścia na platformę Instagram TV. Obok ograniczeń maksymalnej długości materiałów wideo istnieje również limit minimalny – nagranie takie musi posiadać przynajmniej 3 sekundy.

Hasztagi – limit na Instagramie

Słowa i znaki tworzące hashtagi umieszczane na Instagramie są wliczane do całościowego limitu na post. Dodawanie zbyt dużej ilości hashtagów jest nie tylko niezalecane, ale też niemożliwe. Zgodnie z limitami serwisu użytkownik może wykorzystać w jednym poście do 30 hashtagów. Wyliczenia ekspertów wskazują, że ich ilość powinna mieścić się w przedziale od 5 do 20.

Warto jednak wspomnieć o tym, że hashtagi dodawane do postu powinny być ściśle związane z jego treścią. Publikacje z ich większą liczbą i dopasowaniem mają lepsze zasięgi, przez co są one promowane przez algorytm serwisu.

Limity aktywności na serwisie Instagram

Każdy doskonale wie, jakie funkcje i możliwości oferuje Instagram. Dla przypomnienia do podstawowych działań każdego użytkownika tego portalu należy lajkowanie postów, obserwowanie innych użytkowników serwisu oraz komentowanie ich wpisów. Możliwe jest również komunikowanie się pomiędzy profilami przy użyciu wiadomości prywatnych. Niektóre działania wzbudzają jednak czujność instagramowego algorytmu – dotyczy to kont, które wykorzystują platformę do promowania własnych treści i kierowania obserwujących na inne, zewnętrzne serwisy.

Bardzo często można spotkać się z działaniami tak zwanych „botów instagramowych”. Po zaobserwowaniu konkretnego profilu zostaje błyskawicznie wysłana do takiego użytkownika wiadomość z podziękowaniami lub linkiem do zewnętrznej strony. Boty są wykorzystywane do automatyzacji całego serwisu, co ma przynieść określonym użytkownikom wymierne korzyści materialne. Algorytm Instagrama stara się blokować korzystanie z botów, jednak niektóre z programów wciąż prężnie działają na stronie. Warto śledzić temat botów na Instagramie, ponieważ jest on określany jako jedno z największych zagrożeń dla użytkowników całego portalu.

Czy na Instagramie obowiązuje limit polubień?

Instagram wprowadził również limity w ilości polubień, jakie może wykonać jeden użytkownik w ciągu godziny. Wynosi on 60 lajków i po jego osiągnięciu zostaje wyświetlone powiadomienie o tymczasowym zablokowaniu tej funkcji. Co ciekawe czas obowiązywania blokady może być różny i zwiększa się w zależności od tego, który z rzędu limit został nałożony na użytkownika. Tymczasowa blokada może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni. Pamiętaj jednak, że nie jest to powód do zmartwień! 60 polubień w przeciągu godziny bardzo trudno osiągnąć przy normalnym korzystaniu z platformy. Sytuacja ta zmienia się, kiedy przeprowadzana jest akcja „lajk za lajk”. Wówczas blokada może pojawić się bardzo szybko, co w znaczny sposób utrudni dalsze korzystanie z danego konta.

Jaki jest limit obserwacji na Instagramie?

Instagram wprowadził również limit w ilości obserwowanych kont przez jeden profil. Obecnie istnieje możliwość obserwacji 7500 użytkowników. Po jego osiągnięciu wyświetlany jest komunikat błędu i konto traci możliwość „followania” nowych osób. Zapis ten budzi jednak spore kontrowersje ze względu na fakt, że istnieją profile, które obserwują większą liczbę osób. Jak to możliwe? Okazuje się, że jakiś czas temu limit taki nie obowiązywał, przez co możliwe było obserwowanie dowolnej liczby osób. Profile, które osiągnęły taką ilość przed wprowadzeniem zmian mogą zatem obecnie śledzić więcej niż 7500 użytkowników. Uznawane jest to za pewną niesprawiedliwość, dlatego wielu użytkowników domaga się wycofania obowiązującego limitu. Powstały nawet specjalne petycje, które mają skłonić władze Instagrama do wycofania się z tej blokady.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku profili, które obserwują nasze konto. Tutaj nie obowiązują żadne limity, przez co teoretycznie nasze konto może być obserwowane przez każdego użytkownika Instagrama. Warto jednak pamiętać, że w przypadku rozpoczęcia procesu „followania” różnych profili należy stopniowo zwiększać ilość śledzonych kont. W pierwszym tygodniu od założenia profili zaleca się zaledwie 30 obserwacji na godzinę. Po tym czasie można w przeciągu następnych siedmiu dni przejść do około 60 obserwacji na godzinę, a następnie do maksymalnie 150 profili na 60 minut. Warto jednak wspomnieć o tym, że limity te działają w obie strony. Oznacza to, że jeśli wykonujemy akcję „follow4follow” zaobserwowanie i odobserwowanie jednego konta liczone jest jako dwie aktywności. Z tego powodu należy uważać na obowiązujące limity Instagrama, ponieważ może okazać się, że w początkowym etapie korzystania można łatwo doprowadzić do czasowego zablokowania konta.

Jaki jest limit komentarzy na Instagramie?

Ograniczenia są nałożone również na dodawanie komentarzy. Limit wynosi (podobnie jak w przypadku polubień) 60 komentarzy na godzinę. Przekroczenie tej liczby skutkuje czasową blokadą tej funkcji. Jeśli dojdzie do dodania wielu komentarzy o tej samej treści, blokada może pojawić się znacznie szybciej. Algorytm Instagrama jest wyczulony na wszelkiego rodzaju spam, dlatego działania tego typu są mocno ograniczane. Po wklejeniu około 20 takich samych komentarzy system wykrywa niebezpieczne i szkodliwe działanie, co skutkuje szybkim zablokowaniem całego konta. Z tego powodu, aby uniknąć takich sytuacji, należy dodawać unikalne i różniące się od siebie komentarze. Do tego celu warto wykorzystać słownik lub generator synonimów, który pozwoli uniknąć powtarzania tych samych fraz lub sentencji. Można wykorzystywać również zmiany szyku zdań – takie działania są „bezpieczne” dla algorytmu Instagrama i nie wzbudzają jego podejrzeń.

Jaki jest limit wiadomości prywatnych (direct messages) na Instagramie

Mianem Direct Messages nazywa się wiadomości prywatne, które są widoczne tylko dla określonych użytkowników. Funkcja ta pozwala na kontaktowanie się z właścicielami i administratorami kont w sposób bezpośredni. Wiadomości tego typu są widoczne tylko dla „wtajemniczonych” użytkowników, przez co Instagram może służyć również jako klasyczny komunikator. Wiele osób wykorzystuje tę platformę właśnie w takim celu. Związane jest to z ilością czasu, jaką poszczególni użytkownicy spędzają w ciągu dnia, przeglądając Instagrama. W przeciwieństwie do innych komunikatorów, Instagram oferuje równocześnie możliwość przeglądania na bieżąco swojego strumienia z obserwowanymi profilami. Wpływa to na wygodę korzystania z platformy przez użytkowników, którzy cenią sobie możliwość łatwego przechodzenia z zakładki oglądanych zdjęć i filmów do części odpowiedzialnej za komunikowanie się z przyjaciółmi i znajomymi. Na wiadomości prywatne również zostały nałożone ograniczenia ilościowe. Obecnie limit wynosi 60 nowych konwersacji dziennie. Oznacza to, że w przeciągu 24 godzin możliwe jest zainicjowanie 60 rozmów z profilami na Instagramie. Sytuacja ta zmienia się jednak w przypadku kont należących do osób znanych, które posiadają znaczną liczbę obserwatorów. Takie osoby mogą otrzymywać więcej wiadomości, a także mają większe limity jeśli chodzi o rozpoczynanie nowych rozmów. Oznacza to, że w początkowym etapie zwykłe konto na Instagramie może zaczynać w ciągu dnia ograniczoną ilość rozmów, jednak wraz ze wzrostem popularności konta możliwe będzie zwiększanie tego limitu. Większość z użytkowników Instagrama używa jednak kont prywatnych, które nie posiadają wystarczającej liczby „followersów”, dlatego ograniczenia te obejmują prawie wszystkie konta, które są aktywne w serwisie Instagram.

Pojedyncza wiadomość Direct Message może mieć maksymalnie 500 znaków ze spacjami. Istnieje możliwość tworzenia wiadomości grupowych – wówczas Instagram Direct pozwala wysłać wiadomość do 32 użytkowników.

Jaki jest limit trwania transmisji live?

Transmisje live na Instagramie umożliwiają prowadzenie nagrania przez 4 godziny bez przerwy. Materiały te są widoczne dla użytkowników przez następne 24 godziny po jej zakończeniu.

Podsumowanie limitów na Instagramie

Warto zapamiętać poszczególne limity, które są nakładane na użytkowników przez administrację Instagrama. Pozwoli to uniknąć niechcianych blokad w przyszłości i zoptymalizuje korzystanie z całego serwisu.

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba ocen: 254

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *