Jak używać messengera bez facebooka_ Czy to możliwe_

Korzystanie z Messengera bez Facebooka w 2022

4.7
(82)

Aplikacja Messenger to dobrze znany na całym świecie komunikator, z którego chętnie korzystało wiele osób, szczególnie, że do jego używania nie było konieczne założenie swojego profilu na Facebooku. Wystarczyło podanie swojego numeru telefonu, imienia oraz nazwiska, a także daty urodzenia, aby cieszyć się z możliwości, których dostarczał Messenger. Należało również, rzecz jasna, przypisać do aplikacji jakieś hasło i zatwierdzić całą operację specjalnym 5-cyfrowym kodem potwierdzającym, który przysyłano na podany numer telefonu. Messenger zachęcał nas również do dodania zdjęcia profilowego, abyśmy się stali lepiej rozpoznawalni dla innych użytkowników.

Wraz z aktualizacjami, które wprowadza portal Facebook, zmienia się jednak także Messenger. Jak więc obecnie wygląda sytuacja z korzystaniem z komunikatora? Czy nadal założenie na nim konta jest tak samo proste i czy nadal jest niezależne od Facebooka?

Kup lajki na instagram

Messenger – co to takiego?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Messenger to darmowa aplikacja-komunikator, która służy do porozumiewania się za pomocą Internetu i cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Każdego dnia korzystają z niego miliony użytkowników. Aplikację tę można bezpłatnie pobrać na swój telefon i komunikować się dzięki niej w czasie rzeczywistym z osobami, które również jej używają. Umożliwia ona zarówno wymianę wiadomości tekstowych, jak i głosowych, a także – połączenia zwykłe i wideo rozmowy.

Messenger charakteryzuje łatwość w obsłudze, dzięki której przekonują się do niego nawet te osoby, które na co dzień nie korzystają z urządzeń elektronicznych zbyt wiele. Jest także przystosowany na każdą platformę: Windowsa, iOS’a, a także Androida.

Korzystanie z Messengera bez Facebooka w 2022

Niestety, w ubiegłorocznej aktualizacji, została wyłączona możliwość korzystania z Messengera bez konta na Facebooku. W związku z tym, aby obecnie korzystać z komunikatora niezbędne jest stworzenie swojego profilu na portalu społecznościowym.

Dla tych osób, które absolutnie nie chcą takiego rozwiązania, jest jednak wyjście z tej sytuacji. Założone konto na Facebooku można bowiem dezaktywować, co umożliwia korzystanie z Messengera, a jednocześnie ukrywa profil przed innymi użytkownikami na Facebooku.

Żeby to zrobić, wystarczy:

 1. wejść w strzałeczkę skierowaną w dół w prawym górnym rogu ekranu.
 2. Następnie należy wybrać ustawienia i prywatność, a w nich z lewej strony wybrać sekcję Twoje informacje na Facebooku.
 3. Na samym dole znajduje się opcja Dezaktywacja konta – należy kliknąć Wyświetl, a następnie wybrać opcję Dezaktywacja konta.
 4. Kliknąć niebieski przycisk Kontynuuj do dezaktywacji konta. W tym samym miejscu można trwale usunąć swoje konto.

Osoby, które korzystały z Messengera bez konta na Facebooku przed wspomnianą aktualizacją nie muszą się jednak obawiać! Nadal mogą korzystać w taki sam sposób z tej aplikacji.

lajki facebook tanie

Plusy i minusy dezaktywacji profilu na Facebooku

Plusy:

 • Możliwość używania Messengera.
 • Wszystkie opublikowane zdjęcia i posty nie zostają usunięte, a jedynie ukryte.
 • Logowanie za pomocą Facebooka nadal jest możliwe.
 • Dezaktywacja konta jest w pełni odwracalna.

 

Minusy:

 • Profil przestaje być widoczny dla innych użytkowników, którzy poszukują kontaktu.
 • Dezaktywacja uniemożliwia korzystanie z Facebooka do czasu jej odwrócenia.
 • Wysyłane wiadomości są widoczne dla innych użytkowników.
 • Opublikowane wcześniej posty i komentarze na grupach czy profilach innych osób pozostają widoczne.
 • Korzystanie z produktów Oculusa za pomocą Facebooka jest niemożliwe do czasu ponownej aktywacji profilu.

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 82

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *