Co oznacza prywatne konto na Instagram_

Prywatne konto na Instagramie – o co w tym chodzi?

4.9
(23)

Czym jest prywatne konto na Instagramie?

Użytkownik Instagrama ma wiele różnych możliwości do wyboru w ustawieniach własnego profilu. Nie tylko może ustawić wybrane przez siebie zdjęcie jako profilowe, ale również może zdecydować, że jego konto będzie prywatne. Czym właściwie jest konto prywatne na Instagramie oraz co oznacza fakt, że konto jest prywatne?

Jeżeli zdecydujemy, że nasze konto będzie prywatne, wówczas cała zawartość naszego profilu będzie dostępna do wglądu jedynie dla tych osób, które zaobserwowały nasz profil zanim ustawiliśmy konto jako prywatne. Pozostałe osoby, które będą chciały oglądać nasz profil muszą wysłać do nas prośbę o zgodę na obserwację naszego profilu. Taką prośbę możemy albo zaakceptować albo odrzucić. Jeśli zaakceptujemy, to taka osoba również będzie mogła przeglądać nasz profil.

Dla innych osób konto jest niedostępne i nie mogą oglądać one jego zawartości. Jeśli ktoś wejdzie na nasz profil, to pokaże mu się informacja o tym, że konto jest prywatne i że jeśli chce zyskać dostęp do tego konta, to musi kliknąć “Obserwuj”. Jeśli się na to zdecydują, automatycznie trafi do nas prośba o zaakceptowanie danego użytkownika i umożliwienie mu obserwacji naszego profilu.

Otrzymane prośby o obserwację wyświetlają się w tym samym miejscu, gdzie pozostałe powiadomienia dotyczące naszego profilu np. komentarze i lajki.

W jaki sposób ustawić swoje konto jako prywatne?

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o możliwości ustawienia konta jako prywatne pewnie wydaje Ci się, że jest to zabieg trudny i skomplikowany. Nic bardziej mylnego. Ustawienie konta prywatnego jest banalnie proste.

W pierwszej kolejności musisz wejść w aplikację mobilną Instagram. Jeśli jej jeszcze nie masz, w kilka chwil możesz ją pobrać na swój telefon komórkowy, bez względu na to czy posiada on iOS-a czy Androida. Po otworzeniu aplikacji wejdź na swój profil, a następnie kliknij na 3 poziome linie na górze po prawej stronie. Wysunie Ci się pasek zadań, z którego wybierz opcję “Ustawienia”. Po wybraniu tej opcji pojawią Ci się różne zakładki z ustawieniami różnego typu. Jeśli chcesz ustawić konto prywatne, to wybierz zakładkę “Prywatność”. Na pierwszej pozycji zobaczysz tam niewielką kłódkę z napisem “Konto prywatne” – wystarczy, że zaznaczysz tę opcję, a Twoje konto od razu stanie się kontem prywatnym.

lajki instagram

Wady i zalety konta prywatnego

Jeżeli należysz do osób, które cenią sobie prywatność i chcą, aby zamieszczane przez nich zdjęcia oraz posty były dostępne tylko dla wybranych przez siebie użytkowników, to konto prywatne będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Obecnie coraz więcej osób lubi dzielić się swoim życiem nie tylko z bliskimi, ale również z całym światem, ale zawsze jest pewna grupka osób, dla których prywatność jest najważniejsza.

Do zalet konta prywatnego zaliczamy również znacznie większe bezpieczeństwo, gdyż nikt niechciany nie będzie miał dostępu do naszych relacji.

Do wad konta prywatnego zaliczamy przede wszystkim to, że z takim kontem ciężko odnieść sukces na Instagramie. Konta prywatne często odstraszają użytkowników zainteresowanych naszym profilem, którzy rezygnują z zaobserwowania go, co wpływa na ograniczenie liczby osób, które nas obserwują. A to z kolei negatywnie wpływa na nasze zasięgi na Instagramie.

Czy da się anonimowo zobaczyć prywatny profil na Instagramie?

Takie pytanie często zadają sobie osoby, które chciałyby coś sprawdzić na profilu jakiegoś użytkownika, ale niestety jego konto jest prywatne. Wiele osób w takiej sytuacji rezygnuje. Ale czy na pewno nie da się zobaczyć postów na takim koncie?

W naszym artykule nie będziemy omawiać stron, które reklamują się, że pozwolą nam zobaczyć konto prywatne na Instagramie, a wszystko to jest opisane łamaną polszczyzną lub sama nazwa strony odstrasza np. hakierzy.ru. Na takie strony szkoda nie tylko czasu, ale przede wszystkim pieniędzy.

Jeśli nie potrzebujesz się dostać na ten profil już w tym momencie i możesz trochę poczekać, to najlepszym rozwiązaniem na obejrzenie anonimowo takiego konta jest po prostu założenie nowego konta nazywanego często “fejkowym”. O co w tym chodzi? Do naszego profilu możemy dodać konto o całkowicie innej nazwie. Innymi słowy zakładamy nowe konto, które w niczym nie będzie przypominać naszego własnego profilu. Jednak aby takie konto spełniło swoje zadanie i zostało zaakceptowane przez osobę, na której profilu nam zależy, to trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

W jaki sposób założyć “fejkowe konto”?

Przede wszystkim takie konto musi wyglądać realnie, tak jakby należało do prawdziwej osoby. Musimy zmienić nie tylko nazwę oraz zdjęcia, a samo konto musi wyglądać podobnie do konta naszego czy naszych znajomych.

W pierwszej kolejności dobrze jest znaleźć jakąś mało znaną osobę na Instagramie, najlepiej z innego kraju. Jeśli wybierzemy kogoś z Polski, to ryzykujemy, że nasz sekret może się wydać. Zrób zrzut ekranu zdjęć z takiego profilu, a następnie przytnij je trochę w galerii. Dzięki temu nikt nie powiąże Cię z tą osobą, od której pochodzą zdjęcia.

W drugiej kolejności należy uzupełnić profil innymi danymi oraz zadbać o to, żeby zdobyć obserwujących oraz komentarze i lajki pod zdjęciami.

Jeśli nie chce Ci się tego robić samemu, to w Internecie dostępna jest opcja kupna kont, które zostały stworzone właśnie w takim celu.

 W zobaczeniu konta prywatnego mogą pomóc Twoi znajomi

Takie rozwiązanie może zadziałać w przypadku, gdy osoba, której profil chcielibyśmy zobaczyć nie zna naszych znajomych, a my przestaniemy się wzajemnie obserwować na Instagramie na ten czas.

W takiej sytuacji możesz poprosić swoich znajomych, żeby zajrzeli na profil, który Cię interesuje. Po tym jak zostaną zaakceptowani przez danego użytkownika będą mogli zrobić zrzuty ekranu zdjęć, komentarzy oraz innych rzeczy na profilu tej osoby i podzielić się nimi z Tobą.

W Internecie dostępne są również darmowe aplikacje na telefon, które pozwalają na nagrywanie ekranu bez informowania o tym danego konta. Dzięki temu można nagrywać np. relacje na Instagramie. W przypadku zwykłego nagrywania nie jest to możliwe, gdyż zapisze się to po prostu jako zrzut ekranu.

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba ocen: 23

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *