Jaką wybrać nazwę na Instagrama_

W jaki sposób wybrać nazwę dla swojego profilu na Instagramie?

Nazwa:

4.8
(66)

Jaką nazwę na Instagramie wybrać? Czy jest to ważne?

W obecnych czasach Instagram jest jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych, szczególnie wśród młodych osób. Z uwagi na jego zawartość jest on używany dużo częściej niż Facebook, który do niedawna zajmował pierwsze miejsce. Dużą zaletą Instagrama jest fakt, że wrzuca się tam jedynie zdjęcia i krótkie filmy video. Można go porównać do Pinteresta, gdyż zamieszczone na Instagramie zdjęcia mogą być przyczyną wielu inspiracji. Użytkownicy Instagrama dzielą się z innymi swoimi wspomnieniami, przeżyciami, zainteresowaniami oraz ważnymi wydarzeniami w ich życiu. Oprócz tego często możemy tam znaleźć zdjęcia jedzenia, które dla wielu osób mogą być ciekawą inspiracją. To zresztą właśnie zdjęcia jedzenia były pionierem, jeśli chodzi o zawartość zamieszczaną na tym portalu.

Korzystając z Instagrama należy mieć na uwadze, że nie jest to narzędzie przeznaczone wyłącznie do naszego użytku. Na Instagramie możemy również tworzyć profile tematyczne dotyczące interesujących nas rzeczy. Jeśli przejrzymy dostępne profile zauważymy, że właściwie jesteśmy w stanie znaleźć profil na każdy temat. Jeżeli interesują nas profile o urządzaniu wnętrz, o kulinariach, zwierzętach, sporcie czy podróżach, wystarczy tylko poszukać i na pewno znajdziemy wiele profili, które odpowiadają naszym zainteresowaniem.

Jeżeli nasz profil posiada wielu followersów i często dostajemy dużo lajków na instagramie pod naszymi postami, to możemy nawet zacząć zarabiać dzięki Instagramowi. Możemy rozpocząć współpracę z różnymi firmami, które będą nam płacić za reklamowanie ich produktów i usług na swoim profilu.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na założenie konta na Instagramie, to w pierwszej kolejności musimy wymyśleć nazwę dla swojego profilu. Sama nazwa powinna być przede wszystkim ciekawa, krótka i łatwa do zapamiętania przez inne osoby. Bardzo często to właśnie odpowiednia i ciekawa nazwa profilu przyciąga inne osoby do odwiedzenia naszego profilu i zaobserwowania go. Tak więc jeśli chcemy zdobyć dużą liczbę followersów i ewentualnie zarabiać na naszym profilu, to powinniśmy bardzo dobrze przemyśleć jego nazwę. Nie decydujmy się pochopnie.

Kup lajki na instagram

Jaka nazwa profilu będzie najlepsza?

Bardzo często stosowanym rozwiązaniem jest po prostu użycie swojego imienia i nazwiska. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy nasz profil ma mieć charakter osobisty. Jeśli zdecydujemy się go nazwać w ten właśnie sposób, to nasi znajomi i rodzina bez problemu nas odszukają.

Jeżeli natomiast mamy zamiar zamieszczać na swoim profilu zdjęcia i informacje związane z konkretną tematyką, to odpowiednia nazwa profilu powinna być dostosowana do jego zawartości. Powinna być ona również ciekawa i przyciągająca uwagę, tak żeby zainteresowała innych użytkowników. Najczęściej do zajrzenia na nasz profil przyciąga ludzi jakieś zdjęcie z naszego profilu, na które natrafiają w zakładce Odkrywaj. Jeżeli coś ich zaciekawi to prawdopodobnie zajrzą na nasz profil i przejrzą inne nasze posty. Jeżeli nazwa profilu będzie chwytliwa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie zapamiętana i nasz profil będzie często odwiedzany. Długa nazwa użytkownika, to niestety znacznie mniejsze szanse na to, że komuś zapadnie w pamięć.

Jeżeli natomiast chodzi o kwestie techniczne, to nazwa profilu nie powinna przekraczać 30 znaków oraz powinna zawierać wyłącznie litery, cyfry i znaki podkreślenia. Dopuszczalne są też kropki.

Użycie takiej samej nazwy na Instagramie jak na innych portalach społecznościowych

Jeżeli zdecydowaliśmy się na prowadzenie działalności w sieci, to powinniśmy zadbać o to, żebyśmy byli rozpoznawalni na każdym portalu. Z tego względu warto jest stosować taką samą nazwę profilu na wszystkich portalach. Dzięki temu nasi odbiorcy będą w stanie nas odszukać na wszystkich portalach i zaobserwować nasze profile, co znacząco podniesie nasze statystyki. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest podanie w biografii naszego profilu linków do naszych kont na innych portalach.

Jeśli natomiast prowadzimy profil firmy i zależy nam na reklamie naszych produktów i usług, dobrze jest w sekcji Imię i Nazwisko umieścić kilka słów na temat tego, czym nasza firma się zajmuje. Jeśli użyjemy do tego słów kluczowych, które często są wyszukiwane przez inne osoby, to znacząco zwiększy to zauważalność naszego profilu.

Stworzenie ciekawej nazwy na Instagram wcale nie musi być trudne.

Masz problem z wymyśleniem ciekawej i chwytliwej nazwy? Nie przejmuj się, wcale nie musi to być trudne. Pamiętajmy, że ciekawa nazwa musi być unikalna. Bardzo dobrym pomysłem wydaje się użycie czasowników, tych zabawnych lub tych opisujących nasz charakter. Mogą one zostać użyte zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Interesującym zabiegiem stosowanym przez wiele osób jest również mieszanie obu języków. Często występuje np. zamiana litery ‘w” na „v”, np. wroclove, pomalovane. Nie da się ukryć, że nazwy w języku obcym brzmią dużo ciekawiej.

Angielska nazwa profilu

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w nazwie swojego profilu wykorzystywać słowa w języku angielskim. Jeśli na przykład wymyśliliśmy idealną nazwę dla naszego profilu, a okazało się, że już jest zajęta, to mamy dwa rozwiązanie. Po pierwsze możemy zastąpić jakieś słowo w nazwie synonimem. Drugą opcją jest użycie tego słowa w języku angielskim. Na Instagramie każdy zna ten język, więc dla wszystkich nazwa będzie zrozumiała.

Imię i nazwisko jako nazwa na Instagramie

Jeżeli w nazwie naszego profilu chcemy użyć swojego imienia i nazwiska, a taka nazwa będzie już zajęta, wtedy również mamy kilka dostępnych opcji.

Do rozważenia mogą być nazwy profilu w takich formatach: „nazwisko imię”, „imię.Nazwisko”, „nazwisko_imię”, „imię_nazwisko” i inne tego typu kombinacje. Inną dostępną opcją jest również dodanie liczb do nazwy profilu. Nie przesadzajmy z tym jednak – w końcu nazwa profilu ma łatwo zapadać w pamięć.

Najczęstsze błędy podczas wybierania nazwy profilu na Instagram

Wybranie odpowiedniej nazwy na Instagrama jest bardzo ważne. Często zdarza się, że jeśli jakiś profil ma mało followersów, to wynika to z źle wybranej nazwy. Ustalając nazwę profilu często popełniamy błędy nawet o tym nie wiedząc.

Zbyt długa i za trudna do zapamiętania nazwa

Bardzo często wina małego zainteresowania naszym profilem wynika ze zbyt nudnej nazwy. Kombinacja imienia i nazwiska oraz daty urodzenia na pewno nikogo nie zainteresuje. Nie należy również używać wulgarnych słów, gdyż nie tylko nie przypadną one do gustu innym użytkownikom, ale również samemu Instagramowi. Może to się skończyć blokadą lub nawet usunięciem naszego konta. Zrezygnujmy również z długich nazw.

Używanie generatorów nazw

Nawet jeśli mamy problem z wymyśleniem ciekawej nazwy, to nie decydujmy się na użycie w tym celu generatora.

Obecnie w Internecie znajdziemy wiele stron, które mogą dla nas wygenerować nazwę użytkownika. Zostały one stworzone dla takich osób, które totalnie nie mają żadnego pomysłu na nazwę. Niestety wygenerowane nazwy często są długie i trudne do zapamiętania, a tego właśnie powinniśmy unikać.

Generatory nazw, które mogą się przydać:

 • https://namelix.com/
 • https://businessnamegenerator.com/

Błędna nazwa profilu na Instagramie

Zwracajmy również uwagę, czy nie popełniliśmy błędu w naszej nazwie, zwłaszcza jeśli wykorzystujemy w niej język angielski. Jeśli na przykład mamy nazwę profilu „Dagmaratravel”, a zawartość profilu nie jest związana z podróżami, to taka nazwa jest niewłaściwa. Nawet jeśli coś brzmi super, ale zupełnie nie pasuje do tego, co chcemy publikować na swoim profilu, to zrezygnujmy z tej nazwy i szukajmy dalej.

W jaki sposób zmienić swoją nazwę na Instagramie?

Czy nazwę na Instagramie można zmienić? Oczywiście, że tak. W dodatku jest to bardzo proste i wystarczy dosłownie kilka kliknięć.

Poniżej krótka instrukcja, jak to zrobić:

 1. Na dolnym pasku menu kliknij na miniaturkę swojego zdjęcia profilowego, dzięki temu przejdziesz do swojego profilu.
 2. Wybierz opcję Edytuj profil znajdującą się u góry.
 3. W sekcji nazwa użytkownika usuń starą nazwę profilu, wpisz nową i zatwierdź zmianę przyciskiem w prawym górnym rogu.

Jeżeli chciałbyś jednak wrócić do starej nazwy, to masz na to 14 dni. Po tym czasie nadal można ją odzyskać, o ile nie zostanie zajęta przez inną osobę.

Podsumowując:

 •  nazwa musi zapadać w pamięć,
 • nie może być zbyt długa,
 • może zawierać nasze imię i nazwisko, zwłaszcza jeśli nasz profil przeznaczony jest do prywatnego użytku,
 • jeśli prowadzimy działalność w Internecie, to w miarę możliwości używajmy tej samej nazwy na wszystkich portalach społecznościowych,
 • ciekawe nazwy to te wykorzystujące czasowniki lub słowa w obcym języku,
 • zabawny i łatwy do zapamiętania nick jest najlepszy,
 • jeśli zależy nam na oryginalności nie korzystajmy z generatorów nazw,
 • nazwa powinna odzwierciedlać zawartość naszego profilu,
 • szukaj odpowiedniej nazwy do skutku i korzystaj z wyobraźni.

Mamy nadzieję, że dzięki Nam również zmiana nazwy profilu na Instagramie będzie dla Ciebie banalna.

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba ocen: 66

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *