Zdjęcie profilowe na Instagramie

Zdjęcie profilowe na Instagramie – jak zmienić?

5
(124)

Zdjęcia profilowe na Instagramie- jedna z najważniejszych dwóch rzeczy!

W świecie Instagrama drugą najbardziej rozpoznawalną rzeczą po nazwie konta jest właśnie fotografia przypięta do danego konta. Znaleźć ją można w sekcji dane profilowe. Dzięki zdjęciu każdy z nas bez najmniejszego problemu rozpoznaje swojego znajomego, którego profil obserwuje na Insta. Niekiedy pewne drobne zmiany w profilu znajomego mogą zostać przez nas niezauważone. A Ty, jak często odświeżacie zdjęcie swojego konta na Instagramie? Czy mieliście kiedykolwiek kłopoty w trakcie dodawania nowego zdjęcia profilowego do Insta? Nie mamy na myśli problemu przy wyborze zdjęcia ani jego rozstrzyganiu, która spośród kilku fotografii jest najładniejsza. Bardziej nurtuje nas problem związany z rozmiarem zdjęcia, jaki należy wybrać w czasie jego aktualizacji. W niniejszym wpisie przeczytacie, w jaki sposób *od początku do końca* prawidłowo wykonać zmianę fotografii na Instagramie. Aby stała się Wasza najlepszą wizytówką online w świecie mediów społecznościowych. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z całością artykułu!

Kup lajki na instagram

Jaki powinno wyglądać zdjęcie profilowe na Insta?

Każdy serwis społecznościowym ma własny zestaw wytycznych oraz wymagań. Nie dotyczą one wyłącznie publikowanych przez nas wpisów, definiują również wstawiane zdjęcia profilowe. Każda wrzucona fotka niezależnie od portalu społecznościowego, ma z góry określoną wielkość. Inne zdjęcie widzimy na tablicy Story, innych wymiarów w postach, a jeszcze inne w sekcji profilowej.

Jaki jest najlepszy dopuszczalny rozmiar i rozdzielczość zdjęcia profilowego na Instagrama oraz jak musi ono wyglądać?

Zdjęcie importowane na Insta musi być okrągłe, nie zawierać w sobie napisów, czy logo oraz wielu innych rzeczy. Dodane do zdjęcia dodatkowych elementów spowoduje pogorszenie jakości, a w konsekwencji zepsuje nawet najstaranniej dobrane zdjęcie, chociażby spośród miliona kadrów zdjęciowych. Co prawda możesz dodać tego typu rzecz do zdjęcia profilowego, jednak pod jednym warunkiem.

Jaki jest haczyk, co musisz zrobić?

Instagramowe profilowe fotki z Twoją podobizną musi perfekcyjnie i okazale prezentować się pod względem jakości. W przeciwny razie to nie ma żadnego sensu. Największe zasięgi zdobywają ładne fotki, a nie obcięte obrazki w tle z rozmazanymi opisami.

Pamiętaj, dla fotografii profilowej przeznaczonej na Insta najlepsze rozmiary wynoszą 110*100 pikseli, natomiast maksymalny rozdzielczość stanowi: 180*180 pikseli.
Nie ma najmniejszego znaczenia, jakiego smartfonu używasz do przeglądania i zarządzania Instagramem z poziomu Android/ IOS lub innego systemu?

Platforma społecznościowa z literą *I* w nazwie na początku akceptuje publikowanie zdjęć w jak najlepszej jakości, czyli od. 320 do 1080 pikseli. Po przekroczeniu górnego limitu rozmiaru nie prześlesz zdjęcia, zostanie ono odrzucone przez instagramowe algorytmy.

zmiana zdjęcia profilowego na instagramie

Zmiana zdjęcia w profilu na Insta- jak tego dokonać?

Zdjęcie widoczne w profilu każdego użytkownika na Instagramie, można banalne i szybko zmienić. Chyba nie ma prostszej rzeczy na świecie do ogarnięcia.

Na spokojnie 4 albo 5-latek podoła temu zadaniu, to i Ty tym bardziej sobie poradzisz z tym! Twoje kochane maluchy z pewnością pomogą Ci w aktualizacji fotki, są teraz takie obczajone w nowinkach technicznych.

Moi Drodzy, taka to prosta instrukcja, bo przedstawiona w kilku krokach zmiana zdjęcia profilowego na Instagramie:
1) Zaloguj się i otwórz panel użytkownik Insta;
2) Przejdź teraz do sekcji danych profilu z widocznym zdjęciem;
3) Dotknij przycisk *Edytuj profil* -> następnie kliknij *Zmień profil zdjęcia*;
4) Jeśli masz zamiar użyć wykonanego zdjęcia, dotknij *Wybierz element z biblioteki*;
5 Teraz wybierz swoje zdjęcie;
6) Na końcu zatwierdź całą operację poprzez przycisk *Gotowe*.

Zmiana, aktualizacja profilowej fotografii, jak zdążyłeś zauważyć, jest iście dziecinnie prosta. Możesz ją przeprowadzić w dowolnym momencie, kiedy tylko tego zapragniesz. W porządku, no dobrze, skoro w prosty sposób możesz zmienić zdjęcie w profilu Insta na telefonie, to czy możesz to samo zrobić przy pomocy komputera?

Jasne, że tak, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań technicznych, Procedura wygląda niemal identycznie jak na smartfonie.

Wystarczy, że:
1) Zalogujesz się na swoje konto (proces ten może wymagać weryfikacji Twojej tożsamości, jeżeli nie byłeś wcześniej zalogowany);
2 Następnie klikniesz -> bieżące zdjęcie profilowe, by tym sposobem dostać się do profilu;
3) Kolejno naciśniesz *Edit Profile*, a potem na przycisk *Change Profile Photo*;
4) Jeśli chcesz wykorzystać zarejestrowane wcześniej już zdjęcie, po prostu kliknij *Prześlij zdjęcie*;
5) Teraz wybierz swoje zdjęcie, klik w zapisz i gotowe!

Od tej chwili Twoje nowe i piękne zdjęcie pojawi się na Instagramie.

Błąd w trakcie zmiany zdjęcia profilowego na instagramie

Ups, wyskakuje błąd w trakcie dodawania fotografii profilowej na Instagramie, co robić?

Tylko proszę bez paniki, masz wszystko pod kontrolą. Zakładamy, że wykonałeś wszystko według powyższych wytycznych w instrukcjach w czasie wymiany/ zmiany zdjęcia profilowego, ale nagle na ekranie wyświetla się błąd. Jest on ściśle powiązany z dodawaniem zdjęcia. Powstanie i sygnalizowanie błędu przez Instagrama nie wynikiem Twoich działań, że coś zepsułeś bądź przeoczyłeś podczas wykonywania instrukcji. To jest wina wyłącznie zdjęcia, jakie dodajesz, a tak naprawdę jego niewłaściwych wymiarów.

Wymiary zdjęcia profilowego na Instagrama to rzecz święta niczym kodeks drogowy, który należy przestrzegać! Zapamiętaj raz na zawsze, pierwszym etapem przy dodawaniu zdjęcia profilowego na Insta jest sprawdzenie jego rozmiarów. Jeśli spojrzysz na pomoc od Instagrama, od razu zauważysz, że maksymalny rozmiar zdjęć, które możesz opublikować, jest to maksymalna wartość: 1080 pikseli szerokości. W takiej sytuacji algorytmy programowe zatrudnione przez Instagrama powinny z automatu zmienić rozmiar zdjęcia za Ciebie. Skoro jednak otrzymujesz błąd, wówczas możesz samodzielnie ustawić rozmiar własnej fotki w profilu. Musisz przy tym postarać się zachować maksymalny rozmiar zdjęcia profilowego, który wynosi obecnie: 180*180 pikseli.

Gdyby w czasie wymiany zdjęcia profilowego na Instagramie zaczęły pojawiać się błędy, w takiej sytuacji weź pod uwagę następujące niżej podane wskazówki:
1) Użyj formatu wyjściowego JPEG, nie PNG. Nie wiesz jak? W Sieci odnajdziesz mnóstwo poradnik opisujących konwersję z PNG na JPG oraz odnajdziesz przydatne narzędzia online;
2) Jeśli nie masz bladego pojęcia, w jakim sposobem zmienić rozmiar zdjęcia, możesz skorzystać z programu CS Photoshop, GIMP, Photoscape albo skorzystaj z oprogramowania w wersji online, np. Canva;
3) Na przykład w programie Photoscape musisz załadować swoje zdjęcie do edytora, a potem nacisnąć na obrazek na pasku menu z napisem *Rozmiar obrazu*. Możesz ręcznie wprowadzić wartość albo zmienić rozmiar w polu. Nie zapomnij o zamianie jednostki wymiaru, skalowalności pliku graficznego z CALI na PIKSELE!

Gotowe!, masz już przycięte oraz odmierzone zdjęcie na Instagrama.

O tym, jak pobrać fotografie z Instagrama napisaliśmy odrębny artykuł, gorąca zachęcamy już teraz do jego przeczytania (PROSZĘ PODAĆ ADRES URL).

Nadszedł czas na krótkie podsumowanie całości.

Jak sam już widzisz dodanie nowego zdjęcia profilowego na Insta nie jest wcale takie trudne, jak wynika z autopsji- wielu ludzkich opinii, ludzi nieobytych z social mediami. Przedstawiliśmy w przejrzystej formie, jak powinno wyglądać zdjęcie profilowe na Instagrama, czym musi się charakteryzować. Zapamiętaj raz jeszcze, że obowiązkowo powinno być ono okrągłe! Pamiętaj też, że zdjęcie profilowe to Twoja indywidualna wizytówka w Internecie. Nie wchodzą tutaj w rachubę żadne dodatki upiększające, typu paski, jakiś pierdółki z pokroju niewyraźnych miniaturek z napisami, czy z własnym logo. Gdyż będzie to wyglądać tandetne oraz obciachowo, wręcz śmiesznie. Obserwujący Cię ludzie w pierwszej kolejności spojrzą na Twoje zdjęcie i co pomyślą sobie, co mają pomyśleć. Lepiej, żebyś tego nie wiedział. Zapamiętaj raz na zawsze, jeśli chcecie zyskać szerokie grono fanów, odbiorców, to priorytetowo w działaniach zadbaj o własną fotografię profilową na Instagramie.

Czy ten poradnik był pomocny?

Wybierz gwiazdki, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba ocen: 124

No votes so far! Be the first to rate this post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *